Czekacie na Mikołaja? To dobrze, bo w tym roku okazji, aby go spotkać będzie naprawdę wiele. Sprawdziliśmy, co będzie się działo z tej okazji w Lublinie. Atrakcje czekają nas już w najbliższy weekend.

Mikołajkowe laser party

W sobotę (3 grudnia) o godzinie 19:00 na lodowisku Icemania będziemy mogli wziąć udział w Mikołajkowym Laser Party. Impreza potrwa do godziny 21:00. Bilety możecie nabyć na stronie Icemanii w cenie 29 zł.

Laser Party jest wydarzeniem specjalnym i nie podlega rabatom i promocjom wynikającym z programów lojalnościowych.

Spotkanie z Mikołajem w lubelskiej galerii

Spotkanie ze Świętym Mikołajem, tworzenie ekologicznych ozdób bożonarodzeniowych i mnóstwo słodkości – te i inne atrakcje czekać będą na najmłodszych klientów VIVO! Lublin już w sobotę (3 grudnia), w godz. 11.00-18.00.

Dzieci będą mogły zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie i porozmawiać na temat świątecznych tradycji i zwyczajów. Na najmłodszych czekać będą również słodkie upominki.

To jednak nie koniec atrakcji! Tego dnia maluchy będą miały niepowtarzalną okazję, aby wziąć udział w kreatywnych warsztatach. Pod czujnym okiem Świętego Mikołaja najmłodsi stworzą ekologiczne ozdoby świąteczne, m.in. lampiony z pomarańczy, a także stroiki i zawieszki na choinkę wykonane z suszonych owoców, szyszek, gałązek siana czy orzechów. Powstaną tu także renifery z filcu, aniołki z papieru, choinki z włóczki oraz mikołaje z wełny czesankowej. Wszystkie przygotowane ozdoby będzie można zabrać ze sobą, aby udekorować nimi swój dom. Organizatorzy zaplanowali także mnóstwo zabaw: zagadki świąteczne, układanie wierszyków, rebusy, świąteczny quiz i śpiewanie piosenek.

Wstęp jest wolny.

Orszak Świętego Mikołaja

Przed nami Orszak Świętego Mikołaja. I choć 6 grudnia wypada w tym roku we wtorek, już od niedzieli (4 grudnia) będziemy mogli uczestniczyć w licznych atrakcjach. Gwiazdą tegorocznej trzydniowej imprezy będzie Arka Noego.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj 

Mikołaj w Lumina Parku

Mikołaj odwiedzi Lumina Park. Przez cały tydzień (od 3 do 11 grudnia) odwiedzając “Tajemniczy Ogród” spotkacie się z Mikołajem. Do parku możecie wejść codziennie od godziny 16:00. Bilety znajdziecie w kasie ogrodu.

Społeczny Kiermasz Mikołajkowy 

Społeczny Kiermasz Mikołajkowy, który odbędzie się w sobotę (3 grudnia) to okazja dla wszystkich mieszkańców Lublina do włączenia się w ważną społeczną inicjatywę i okazania solidarności z osobami o szczególnych potrzebach.

Swoje świąteczne wyroby rękodzielnicze zaprezentują lubelskie placówki wsparcia. Kiermasz odbędzie się w galerii handlowej „Olimp” w godz. 10.00-16.00. Podczas Społecznego Kiermaszu Mikołajkowego wyroby rękodzielnicze o charakterze świątecznym zaprezentują m.in.: placówki edukacyjne, organizacje pozarządowe, środowiskowe domy samopomocy, warsztaty terapii zajęciowej, kluby seniora.

Zoomikołajki w lubelskim schronisku

We wtorek (6 grudnia) o godzinie 12:00 będziecie mogli wziąć udział w Zoomikołajkach. W ten dzień również psy i koty czekają na odwiedziny w Lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej w Lublinie.

Zoomikołajki to okazja do tego, aby poznać czworonożnych podopiecznych lubelskiego schroniska. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Iluminacje bożonarodzeniowe

We wtorek (6 grudnia) o godzinie 16:00 odpalone zostaną iluminacje bożonarodzeniowe. Znajdziecie je między innymi na placu Litewskim, Starym Mieście, a także lubelskim deptaku. Tradycyjnie oświetlone będą również okoliczne drzewka.

Fot. Dominika Polonis/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments