Przed nami wyjątkowy weekend w Lublinie. Czekają na nas różne wystawy, kiermasze i pokazy filmów, ale też mikołajkowe atrakcje. Sprawdziliśmy na co warto się wybrać i co zobaczyć od piątku (2 grudnia) do niedzieli (4 grudnia) w naszym mieście.

Galeria Wirydarz

W piątek (2 grudnia) o godzinie 18:00 w Galerii Wirydarz odbędzie się wernisaż wystawy Andrzeja Fogtta „Rozmowa z Rembrandtem”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Mikołajkowe laser party

W sobotę (3 grudnia) o godzinie 19:00 na lodowisku Icemania będziemy mogli wziąć udział w Mikołajkowym Laser Party. Impreza potrwa do godziny 21:00. Bilety możecie nabyć na stronie Icemanii w cenie 29 zł.

Laser Party jest wydarzeniem specjalnym i nie podlega rabatom i promocjom wynikającym z programów lojalnościowych.

Spotkanie z Mikołajem w lubelskiej galerii

Spotkanie ze Świętym Mikołajem, tworzenie ekologicznych ozdób bożonarodzeniowych i mnóstwo słodkości – te i inne atrakcje czekać będą na najmłodszych klientów VIVO! Lublin już w sobotę (3 grudnia), w godz. 11.00-18.00.

Mikołaj w Lumina Parku

Mikołaj odwiedzi Lumina Park. Przez cały tydzień (od 3 do 11 grudnia) odwiedzając “Tajemniczy Ogród” spotkacie się z Mikołajem. Do parku możecie wejść codziennie od godziny 16:00. Bilety znajdziecie w kasie ogrodu.

Operacja Mumia

W niedzielę (4 grudnia) w Muzeum Narodowym będziemy mogli zobaczyć film „Operacja mumia”. Początek wydarzenia o godzinie 17:00. Pokaz towarzyszy wystawie “Magia starożytnego Egiptu”.

Młodzi detektywi – Tiril i Oliver – są świadkami dziwnych wydarzeń w lokalnym muzeum. Do ich miasteczka przyjechała mumia faraona. Zaintrygowani wypadkami w trakcie przygotowań do otwarcia wystawy postanawiają przyjrzeć się im bliżej.

Orszak Świętego Mikołaja

Przed nami Orszak Świętego Mikołaja. I choć 6 grudnia wypada w tym roku we wtorek, już od niedzieli (4 grudnia) będziemy mogli uczestniczyć w licznych atrakcjach. Gwiazdą tegorocznej trzydniowej imprezy będzie Arka Noego.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie tutaj

Targi Takie Rzeczy

W powietrzu już powoli czuć zbliżające się święta, dlatego w niedzielę (4 grudnia) w Centrum Kultury w Lublinie będziemy mogli wziąć w wyjątkowym wydarzeniu. Mowa oczywiście o specjalnej edycji targów, która odbędzie się pod szyldem “Takie Rzeczy na Święta”. Początek o godzinie 10:00.

Wydarzenie ma na celu promocję regionu, a także lokalnych twórców, których pasją jest ręcznie robiona biżuteria, ozdoby do domu, a także świece, czyli wyjątkowe produkty, których nie znajdziecie na co dzień w sklepach. To również dobra okazja do tego, by znaleźć mikołajkowy prezent last minute.

Wstęp jest bezpłatny.

Świąteczny Targ Prezentów Lubelskich

W niedzielę (4 grudnia) na Lubartowskiej 77 od godziny 10:00 do 17:00 będziemy mogli kupić oryginalne prezenty w ramach Świątecznego Targu Prezentów Lubelskich. Podczas wydarzenia będziemy mogli nabyć ręcznie robioną biżuterię, świece zapachowe, olejki, a także kawy i herbaty.

Wstęp jest bezpłatny.

Martwa natura Jerzego Zyśko

Przez cały weekend w Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Peowiaków 12) można oglądać nową wystawę „Martwa natura” – Jerzy Zyśko. Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia Centrum Kultury.

Jerzy Zyśko to malarz, autor obiektów i instalacji artystycznych, grafik, rysunków, prac site-specific i rzeźb. Ponadto jest autorem tekstów poetyckich i prozy. Urodził się w Lublinie w 1963 roku, gdzie mieszka i tworzy. Dyplom w pracowni prof. Józefa Hałasa otrzymał w 1990 roku. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2005 i 2006.

Lumina Park

Lumina Park wrócił do Lublina w nowej odsłonie. W Ogrodzie Botanicznym UMCS możecie już zwiedzić Park Iluminacji, czyli niesamowitą zimową atrakcję w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie. W tym sezonie pomysłodawcy zapraszają do „Tajemniczego Ogrodu”. Park otwarty jest przez cały weekend.

Szczegóły znajdziecie tutaj

Beksiński w Lublinie

Na wystawie „Beksiński w Lublinie” w CSK zaprezentowanych zostało 50 obrazów, ale też fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe wraz z obszerną wystawą multimedialną „Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition”, która zabiera nas w klimatyczną podróż ukazującą przekrój jego twórczości.

Szczegóły znajdziecie tutaj

Fot. Dominika Polonis/archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments