Dwieście tysięcy pszczół rasy Bukfast w czterech ulach pracowało na dachu galerii handlowej Vivo! Lublin na kilkadziesiąt litrów miodu, który zostanie zebrany przez profesjonalnych pszczelarzy w sobotę (24 sierpnia). To wszystko w ramach wielkiego miodobrania, które rozpocznie się o godzinie 12.

Podczas wydarzenia poza zbiorem miodu poznamy proces jego produkcji oraz wysłuchamy ekologicznych ciekawostek. To również lekcja ekologii dla najmłodszych, którzy będą mogli zobaczyć na własne oczy jak wyglądają zbiory tego złotego specjału.

Opiekun pasieki przeprowadzi pokaz produkcji miodu oraz opowie o roli pszczół w biosystemie. Zajrzymy również w głąb szklanego, pokazowego ula oraz wysłuchamy ciekawostek z życia owadów. Wszyscy chętni, jako pierwsi będą mieli okazję spróbować świeżo zebranego miodu.

Dla najmłodszych przewidziano dodatkowo miodowe warsztaty na tarasie widokowym – w strefie kreatywnej można będzie stworzyć wyjątkowe kwiaty oraz pszczoły. Przygotowano także konkurs na najciekawszy strój pszczoły wykonany z materiałów, takich jak kolorowe papiery, kartony.

Miodobranie zakończenie się o godzinie 16. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments