Dwadzieścia bezrobotnych kobiet przejdzie prawdziwą metamorfozę w ramach programu specjalnego „Aktywna Kobieta” prowadzonego przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie. Program skierowany jest do bezrobotnych kobiet zarejestrowanych w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie, które zamierzają powrócić na rynek pracy.

Program „Aktywna Kobieta” oprócz szkoleń, pośrednictwa i poradnictwa zawodowego, staży, dotacji na podjęcie własnej działalności gospodarczej, także daje możliwość zastosowania tzw. specyficznych elementów. To oznacza, że panie, które zakwalifikują się do programu będą miały możliwość wzięcia udziału np. w warsztatach z kształtowania własnego wizerunku i będą mogły skorzystać z finansowanej przez MUP usługi fryzjerskiej. Metamorfoza pod okiem specjalistów ma ułatwić proces poszukiwania pracy.

W ramach programu MUP będzie zwracać koszty dojazdu na szkolenia lub staże zakwalifikowanym osobom. Dzięki zakwalifikowaniu się do projektu, panie będą mogły wrócić na rynek pracy, poprawić swoją samoocenę i zdobyć środki na własne utrzymanie.

Program „Aktywna Kobieta” ma być realizowany do czerwca 2020 roku. Jest finansowany z Funduszu Pracy. Przeznaczonych na niego zostanie 300 tysięcy złotych.

Więcej informacji o programie

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Anek
Anek
2 lat temu

Obawiam się, że w niektórych przypadkach sam fryzjer nie pomoże…
Przydałby się raczej odwyk.