Cztery ule i 200 tysięcy pracowitych pszczół rasy Bukfast. Tyle owadów tworzy od czterech lat VIVO! Pasiekę. Efekty tego będzie można poznać w sobotę (17 lipca) podczas miodobrania w galerii Vivo! Lublin. Początek o godzinie 12.

Ubiegłoroczne plony okazały się niezwykle owocne, bo zebrano bowiem ponad 60 litrów lipowo-spadziowego miodu. Podczas sobotniego miodobrania będzie można podejrzeć proces pozyskiwania złotego specjału oraz wysłuchać ekologicznych ciekawostek.

VIVO! Lublin od początku istnienia stawia na proekologiczne rozwiązania. Od czterech lat na dachu centrum handlowego, pod okiem doświadczonego pszczelarza, nad produkcją miodu pracuje kilkaset tysięcy pracowitych owadów. Przedstawicielki rasy Bukfast z VIVO! Pasieki już na stałe wpisały się w ekosystem, wprowadzając harmonię pomiędzy naturą a miejską architekturą.

Miodobranie potrwa od godziny 12.00 do 15.00. Opiekun pasieki przeprowadzi pokaz produkcji miodu oraz opowie o roli pszczół w biosystemie. Na miejscu będzie można zajrzeć także w głąb szklanego, pokazowego ula oraz wysłuchać ciekawostek z życia owadów. Uczestnicy miodobrania, jako pierwsi sprawdzą efekty mozolnej pracy małych producentów i skosztują pysznego miodu, będzie on rozdawany klientom zarówno na dachu VIVO!, jak i wewnątrz obiektu na pasażu handlowym.

Dodatkowo obok pasieki pojawił się niedawno hotel dla owadów, który zapewnia schronienie wielu gatunkom. Pomaga on nie tylko chronić pożyteczne stworzenia, dbając o ich siedliska, ale też bardzo efektownie prezentuje się na tarasie widokowym, idealnie wkomponowując się w otaczający krajobraz. Centrum handlowe zainstalowało tu także budki lęgowe dla ptaków.

Fot. Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments