Mistrz i Małgorzata na dziedzińcu Zamku. Plenerowy spektakl w Lublinie

0
639
Fot. Materiały organizatora

Przed nami 25. już edycja Konfrontacji Teatralnym, która odbędzie się pod hasłem: “Czas krytyczny / Kairos. Niemożliwe się zdarza”, a zainauguruje je spektakl Mistrz i Małgorzata w inscenizacji Janusza Opryńskiego, który w Lublinie zobaczymy 25 i 26 września na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Początek o godzinie 19.

Spektakl Janusza Opryńskiego ściśle koresponduje z tegorocznym hasłem festiwalu. Reżyser opowiada o „szczególnym czasie”, w którym dochodzi do „niezwykłego spotkania”. Czas realny otwiera się na interwencję mitycznych postaci, które bezpośrednio wpływają na losy głównych bohaterów spektaklu.

Mistrz i Małgorzata opowiada historię Wolanda oraz jego tajemniczej świty przybywają do radzieckiej Rosji lat 30 XX w. Przybywającej do świata pełnego opresji, w którym metafizyczny handel z Diabłem zdaje się jedyną realną szansą na odzyskanie wolności. Nic nie jest jednak za darmo, tak jak nic nie jest dane człowiekowi raz na zawsze.

Inscenizacja Janusza Opryńskiego pozwala na nowo odkryć pociągającą złożoność świata Michaiła Bułhakowa. Świata, w którym światło nie może istnieć bez ciemności, tak jak dobro nie narodzi się bez zła.

Bilety w cenie 30 i 40 zł na spektakl dostępne są online i w kasie Centrum Kultury. W dniu 25 września przedstawienie będzie tłumaczone na polski język migowy.

Wydarzenia są organizowane zgodnie z bieżącymi zaleceniami reżimu sanitarnego. Organizatorzy jednak proszą o wcześniejsze przybycie, bo każdy uczestnik będzie zobowiązany do podpisania oświadczenia o stanie swojego zdrowia. Konieczna będzie dezynfekcja rąk przed wejściem na teren wydarzenia, utrzymywanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczki.

Fot. Materiały organizatorów 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments