Młodzież ma nową przestrzeń. Warsztaty i inne atrakcje (program)

0
199

Cykl spotkań i warsztatów „Poznajmy się” to propozycja dla młodych osób na zapoznanie i zaprzyjaźnienie się z nową przestrzenią młodzieżową w Lublinie. Na ulicy Peowiaków 11 od poniedziałku (3 października) można spędzić czas w przyjaznej atmosferze, na miękkich pufach, korzystając z aneksu kuchennego, a także wziąć udział w różnych aktywnościach.

– Nową lubelską przestrzeń dla młodzieży zaprojektowano przy współudziale młodych i w ten sam sposób tworzony jest również program działań. Na dobry początek proponujemy kilka dni warsztatów i swobodnych spotkań, które pomogą poznać i związać się z tym miejscem. Liczymy na to, że będzie ono lubianą i popularną alternatywą na czas odpoczynku, zabawy czy nauki – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, ale należy zgłosić się poprzez formularz

Program

Poniedziałek (3 października)

Godz. 16:00 – Speed friending – wydarzenie umożliwiające nawiązanie przyjaźni i znajomości skierowane zwłaszcza do osób, które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej o Lublinie, poznać zespół młodzieżowy Hej! a także włączyć mocniej w działania Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Organizatorzy: Anastaz Krusińska, Wojciech Massalski, Piotr Nagnajewicz

Godz. 18:00 – Wieczór z planszówkami – luźne spotkanie przy grach planszowych, zarówno dla osób, które są już doświadczone w uczestnictwie w tego rodzaju spotkaniach, jak i dla tych, którzy dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z grami planszowymi.

Wtorek (4 października)

Godz. 15:00 – Warsztaty ogrodnicze – wspólne urządzanie i zazielenianie przestrzeni młodzieżowej: sadzenie nowych roślin, tworzenie zielonej donicy, nauka dbania o wspólną roślinną przestrzeń w Hej!. Organizatorka: Emilia Chęć, architektka krajobrazu.

Godz. 18:00 – Warsztaty żonglerskie – warsztaty z użyciem chusteczek, piłeczek i obręczy to nie tylko nauka podrzucania i łapania, ale również dobra zabawa. Gry i ćwiczenia indywidualne pozwolą zrozumieć naukę krok po kroku, uczą cierpliwości, refleksu, ale są także świetnym sposobem na odstresowanie. Organizator: Fundacja Inside Out.

Środa (5 października)

Godz. 16:00 – World full of banners! Akcja tworzenia unikalnych banerów – tworzenie własnego, unikalnego baneru na kartonie w dowolnym języku na temat bycia aktywnym. Wspólna akcja malowania, rysowania, oklejania kartonów z wolontariuszami/kami Fundacji Sempre a Frente. Organizator: Fundacja Sempre a Frente.

Godz. 18:00 – Komicznie, romantycznie, strasznie – warsztaty integracyjne i kreatywnego pisania. Osoby uczestniczące podzielą się na trzy grupy, których zadaniem będzie napisanie opowiadania w wylosowanej konwencji – komicznej, romantycznej lub strasznej. Organizator: Michał Rachwalski, animator wydarzeń integracyjno-edukacyjnych w Piwnicy Labiryntu.

Czwartek (6 października)

Godz. 13:00 – Hamernia – będzie iskrzyć! – gra zespołowa, której zasady organizator przybliża w ten sposób: wciel się w rolę mieszkańca Zakopanego w nieodległej przyszłości. Miasto trapią różne problemy. Gracze wymyślają wspólnie pomysły, choć różni ich wiele. Organizator: Małopolski Instytut Kultury

Godz. 16:00 – Streetworking i kreatywne kolaże – podczas warsztatu uczestnicy nauczą się jak uważnie obserwować swoje środowisko, jak diagnozować lokalne potrzeby i wprowadzać zmiany w swoim otoczeniu. W drugiej części spotkania zaproponowane będzie przykładowe działanie – tworzenie kreatywnych kolaży, do wspólnego realizowania w dzielnicy Bronowice. Organizator: Punkt Kultury Bronowice.

Godz. 18:30 – Warsztaty z makramy – makrama to znana od dawna sztuka wiązania sznurków bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Ta przez lata zapomniana technika znów zyskuje popularność, jako element wystroju wnętrz. Podczas warsztatu będzie okazja poznania podstawowych węzłów i samodzielnego wykonania wiszących kwietników na domowe rośliny doniczkowe. Organizator: Adrianna Tomczak.

Źródło: Urząd Miasta Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments