Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie ogłosił postępowanie przetargowe na świadczenie usługi polegającej na zorganizowaniu i obsłudze płatnego parkingu przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie.

Chodzi o cały parking sąsiadujący z obiektami zarządzanymi przez spółkę, począwszy od głównego parkingu przeznaczonego dla klientów kompleksu Aqua Lublin i lodowiska Icemania, poprzez parking wzdłuż Hali im. Z. Niedzieli, aż do stacji benzynowej u zbiegu Al. Zygmuntowskich i Al. Piłsudskiego. Łącznie to ok. 400 miejsc parkingowych.

– Wprowadzenie płatnego parkowania w tym miejscu jest podyktowane koniecznością zapewnienia miejsc parkingowych dla klientów obiektów zarządzanych przez MOSiR – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR. – Plac przy Al. Zygmuntowskich 4 był do tej pory pierwszym dużym, bezpłatnym parkingiem poza granicami miejskiej Strefy Płatnego Parkowania. Klienci MOSiR wielokrotnie mieli kłopoty ze znalezieniem tam wolnego miejsca dla samochodu, ponieważ znaczna część miejsc była zajmowana przez osoby, które w tym czasie nie korzystały z obiektów spółki.

MOSiR tłumaczy też, że otrzymywano w tej sprawie wiele uwag i skarg, a na potwierdzenie ich słuszności wystarczyło porównanie frekwencji w obiektach z obłożeniem parkingu w danym momencie.

– Tymczasem obowiązkiem MOSiR jest przed wszystkim dbanie o komfort naszych klientów. Osobom, które chcą skorzystać z kompleksu Aqua Lublin, lodowiska Icemania czy wodnej Strefy H2O, musimy zapewnić możliwość zaparkowania samochodu obok tych obiektów – podkreśla Bednarczyk.

Zadaniem zwycięzcy postępowania przetargowego będzie zakup oraz zamontowanie systemu parkingowego, na który składać się będzie minimum 6 parkometrów obsługujących płatność bilonem (z możliwością wydawania reszty) i kartami płatniczymi, a także zakup i wdrożenie aplikacji mobilnej umożliwiającej uiszczenie opłaty za bilet parkingowy, a następnie obsługa całego systemu.

Wybrany wykonawca będzie musiał również zapewnić oprogramowania i sprzęt umożliwiający wydłużanie czasu postoju dla klientów korzystających z obiektów MOSiR, który zostanie zamontowany m.in. w punktach obsługi klienta w terenie obiektów MOSiR.

Bilety parkingowe dla klientów obiektów MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie po opłaceniu pierwszej godziny parkowania będą przedłużane w punkcie obsługi klienta do 4 godzin. Tak więc klienci MOSiR będą płacili jedynie za pierwszą godzinę parkowania, kolejne trzy godziny będą parkowali samochód gratis.

Osoby niepełnosprawne będą uprawnione do bezpłatnego parkowania na podstawie niebieskiej karty parkingowej. Stawki opłat za parkowanie będą za pierwszą godzinę 2,00 zł, drugą 2,20 zł, trzecią 2,60 zł. Każda kolejna godzina wynosi 2,00 zł. Kara za nieprzestrzeganie regulaminu wynosi 95,00 zł. Abonament miesięczny dla samochodu osobowego będzie wynosić 160,00 zł, a opłata za postój autokaru jest równa pięciokrotności opłaty za postój samochodu osobowego.

Parking przy Al. Zygmuntowskich będzie płatny codziennie, przez 7 dni w tygodniu, przez całą dobę. Wszystkie wjazdy i wyjazdy pozostaną bez zmian. Przy wjazdach nie będą montowane żadne szlabany. Na parkingu pojawią się za to parkometry, gdzie będzie trzeba zapłacić za parkowanie, a także pełne oznakowanie informujące, że parking jest płatny.

Termin składania ofert w postępowaniu to 10 lutego. Termin dotyczący zorganizowania i uruchomienia parkingu płatnego to maksymalnie 45 dni od dnia podpisania umowy. Termin obowiązywania umowy wynosi 12 miesięcy od dnia uruchomienia parkingu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments