Warsztaty kulinarne, fotograficzne, gry na bębnach oraz liczne koncerty i potańcówki – to wszystko składa się na bogaty program wydarzeń, które odbywać się będą w czerwcu na Moście Kultury w Lublinie.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Warsztaty bębniarskie / 21, 28.06, godz. 16:30
Warsztaty nauki gry na bębnach (Djembe, bongosach, darabuce) oraz idiofonach (marakasy, cowble, kij deszczowy, reco-reco, tamburyn). W programie nauka rytmów afrykańskich, azjatyckich, kubańskich; brzmienia, profesjonalnych uderzeń, improwizacji, współpracy w grupie, piosenek afrykańskich, rytmów muzyko- terapeutycznych.
Wiek uczestników: od 10 lat; liczba miejsc ograniczona do 20 osób.

W dniu 28 czerwca po warsztatach bębniarskich odbędą się dwa koncerty. O godzinie 19 usłyszmy Młode Djembe , a o godzinie 20 zespół Letko.

Magia Edukacji / 22, 29.06, godz. 11:00
Cykl warsztatów, podczas których dzieci odkrywają swój potencjał w konstruowaniu zabawek z ogólnodostępnych przedmiotów. To początek przygody z majsterkowaniem, okazja do nauki przez zabawę. Warsztaty dla początkujących młodych konstruktorów.
zgłoszenia: rewiry.lublin@gmail.com
ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
22.06 – Bioenergia – bateria warzywna na bezludnej wyspie
Jak skonstruować z warzyw… baterię? Jak nadać dzięki niej sygnał S.O.S? Warsztaty z dużą dozą zabawy i śmiechu.
29.06 – Niewidzialny sms – maskowanie tekstu w korespondencji
Kiedy tylko pojawiło się pismo, ludzie zaczęli zastanawiać się jak ukryć informacje przesyłane w korespondencji tak, aby nie dostały się w niepowołane ręce. Zajęcia dla dzieci lubiących zagadki i chcących pobawić się w szpiega.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie koncert zespołu Lubelska Baszta. Wstęp jest bezpłatny. Początek o godzinie 20.

Warsztaty Fotograficzne – Klasyczna Camera Obscura / 23.06, godz. 16:00
Chcesz przenieść się do XIX wieku i przekonać się, jak pionierzy fotografii robili zdjęcia? Podczas warsztatów uczestnicy wykonają z pudełka klasyczny aparat, naświetlą i wywołają negatyw w specjalnie przygotowanym namiocie – ciemni. Każdy z uczestników wykona kilka fotografii.
ilość miejsc w grupie ograniczona: 5 osób; zgłoszenia (zawierające imię, nazwisko i numer telefonu): MostKultury2017@lsfoto.pl; temat wiadomości: Klasyczna Camera Obscura

Wege smaki – warsztaty kulinarne / 23, 30, godz. 11:00
09.06 – Zero waste – jak nadać drugie życie potrawom i nie marnować produktów?
16.06 – Wege pasty i smarowidła – wegańskie smarowidła idealne do pieczywa
23.06 – Wody i koktajle. Wody i koktajle smakowe z dodatkiem superfoods (m.in. chia, sproszkowane liście moringi, młody jęczmień)
30.06 – Desery z wykorzystaniem daktyli (wegańskie batony energetyczne, kuleczki mocy, krem daktylowy)

Wydarzenie towarzyszące: Salsoteka na Moście Kultury, godz. 20:00

Wstęp bezpłatny.
zapisy: kuchniamarlenity@gmail.com. Ilość miejsc ogrniczona

Argentyńskie milonga – wieczorek taneczny / 27.06, godz. 20:00
Szkoła tańca Tango-Lublin.pl zaprasza wszystkich miłośników tanga argentyńskiego i osoby nietańczące na wspólne wieczory w dobrej atmosferze, z krótką lekcją tańca bez limitów wiekowych. Dodatkową atrakcją będą pokazy taneczne na scenie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments