Po dwóch latach przerwy Państwowe Muzeum na Majdanku ponownie organizuje kurs na przewodnika muzealnego dla studentów. Osoby, które pozytywnie przejdą proces rekrutacji, ukończą kurs oraz zdadzą egzamin, mogą liczyć na współpracę z muzeum na zasadzie umowy-zlecenie.

Oferta jest kierowana do studentów wszystkich kierunków, uczących się zarówno dziennie, jak i zaocznie, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia. Wymagana jest dyspozycyjność przez przynajmniej dwa dni w tygodniu oraz gotowość do pracy w soboty i niedziele. Istotne będą też umiejętność publicznego wypowiadania się, zaangażowanie w wykonywaną pracę, zainteresowanie historią II wojny światowej, predyspozycje do pracy pedagogicznej z młodzieżą oraz znajomość języka obcego.

– Kurs pozwolił mi rozwijać swoją pasję. Bardzo cenne jest poczucie pełnienia misji, a także możliwość dłuższej współpracy z Muzeum, jak wielu moich kolegów i koleżanek z różnych Działów, przeszłam drogę od przewodnika-studenta do pełnoetatowego pracownika – mówi Karolina Wasiluk, pracownik Centrum Obsługi Zwiedzających PMM.

Zakwalifikowane osoby wezmą udział w kursie, na który złożą się zajęcia dotyczące historii nazizmu, historii i topografii obozu koncentracyjnego na Majdanku oraz metodyki oprowadzania. Nowością tegorocznej edycji będą zajęcia z języka angielskiego, które przygotują do oprowadzania grup anglojęzycznych. Po zakończeniu szkolenia odbędzie się egzamin teoretyczno-praktyczny z wiedzy o historii obozu na Majdanku oraz oprowadzania po ekspozycji muzealnej.

Termin nadsyłania listów motywacyjnych i CV drogą elektroniczną na adres centrum@majdanek.eu upływa w niedzielę (20 lutego). Udział w kursie jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments