W sobotę (5 października) Fundacja Aktywni Rodzice wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Lublinie przygotowały bezpłatne warsztaty dla dzieci i rodziców.

W godz. 10-12 odbędzie się warsztat „Muzyczne Patataj. Wielopokoleniowe spotkania z muzyką tradycyjną”. To interaktywny koncert, którego tematem przewodnim będą dziecięce zabawy ludowe, wykonywane zarówno w sposób tradycyjny, jak i w aranżacjach instrumentalnych.

Wydarzenie skierowane jest do dzieci zarówno tych najmłodszych (dla lat 3), nieco starszych (4-6), rodziców, dziadków i całych rodzin. Głównym celem muzycznego spotkania jest m.in.: przypomnienie tradycyjnych słowno-muzycznych zabaw dziecięcych oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólny śpiew. Koncert odbędzie się w przestrzeni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Natomiast w godz. 12-13 w tym samym miejscu odbędzie się warsztat „Zaśpiewaj do brzuszka. Muzyka dla kobiet w ciąży”, który jest skierowany do rodziców oczekujących narodzenia dziecka. W czasie warsztatu rodzice poznają najpiękniejsze melodie i teksty polskiego folkloru dziecięcego. Głos rodzica, będąc pierwszym instrumentem w życiu dziecka, stanie się ważnym narzędziem umuzykalnienia dziecka. Jak przekonują eksperci, śpiewanie dziecku przed urodzeniem ma duży wpływ na słuch, rozwój mowy po urodzeniu, muzyczne preferencje, rozwój ruchowy, a nade wszystko buduje emocjonalną więź z rodzicami. Wstęp wolny.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments