Najbliższe miesiące dla mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego będą obfitować w wyjątkowe koncerty, spektakle i występy sceniczne. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie w ofercie Tomaszowskiego Domu Kultury. Czeka nas prezentacja muzyki regionalnej, wyjątkowi artyści ogólnopolskiej sławy i zespoły artystyczne z wyjątkowymi wykonaniami.

Światowy Dzień Romów

W niedzielę (7 kwietnia) w sali teatralnej Domu Kultury wystąpi zespół Złoty Tabor i Przyjaciele. Od godziny 15 usłyszymy najbardziej znane i taneczne utwory rodem z cygańskich taborów. Wstęp wolny.

Nie zasmucajmy Jezusa

Premiera spektaklu wielkanocnego odbędzie się 14 kwietnia o godz 16. Na scenie wystąpi Tomaszowski Zespół Teatralny. Przedstawienie będzie oparte na motywach utworu Romano Cue Romano. Historia opowiada o figurce zniszczonego Chrystusa bez twarzy, którą na pchlim targu kupił brat zakonny. Staje się ona pretekstem do rozważań na temat poszukiwania sensu życia. Dodatkowe spektakle przewidziano na godz. 18 i 20. W sekretariacie TDK można pobrać darmowe wejściówki.

Piotr Bałtroczyk „Mężczyzna z kijowym peselem”

W piątek (26 kwietnia) o godz. 18 na scenie Tomaszowskiego Domu Kultury z nowym programem kabaretowym wystąpi Piotr Bałtroczyk. Swoje monologi, w których pełno żartu, śmiechu i paradoksów, artysta czerpie z prawdziwego życia. Często przedstawia sytuacje, które bliskie są każdemu z nas. Dopiero po przedstawieniu swojej wersji wydarzeń jego słuchaczom okazuje się, że dobrze to znają. Bilety rozpoczynają się od 65 zł.

 

Kiermasz Wielkanocny

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Tomaszowski Dom Kultury zaprasza twórców i rękodzielników do udziału w Kiermaszu Wielkanocnym, który odbędzie się w niedzielę (14 kwietnia) w godzinach 14-18. Wystawa będzie świetną okazją do zapoznania się ze świątecznymi tradycjami i ozdobami na świąteczny stół.

Golec uOrkiestra

18 sierpnia Tomaszowski Dom Kultury zaprasza na występ zespołu Golec uOrkiestra. Artyści wystąpią w ramach jubileuszowej trasy 20-lecia istnienia grupy. Podczas występu na scenie zabrzmią największe hity zespołu: „Ściernisco”, „Lornetka”, „Słodycze”, „Crazy is my life”, czy „Pędzą konie”. Koncerty to nie tylko podsumowanie dotychczasowych dokonań, ale także niesamowite widowisko muzyczno-multimedialne dopracowane w każdym detalu z najnowocześniejszą oprawą świetlną oraz mnóstwem zaskakujących aranżacji. Koncert rozpocznie się o godz. 20.30.

Samoobsługa”

Po wielkim, artystycznym i frekwencyjnym, sukcesie komedii kryminalnej „Pół na pół” oraz tragikomedii para-małżeńskiej „Kłamstwo”, przyszła pora na klasykę i klasyka teatru światowego. 11 listopada o godz. 17 na scenie Tomaszowskiego Domu Kultury odbędzie się premiera spektaklu „Samoobsługa”. W rolach głównych: Malajkat, Roznerski i Szwedes.

Co jeszcze się wydarzy

Kalendarz Tomaszowskiego Domu Kultury jest wypełniony po brzegi. Podczas najbliższych miesięcy odbędzie się tu wiele wydarzeń m. in. „Przebudzenie do życia”, czyli ogólnopolski konkurs recytatorski, XXI Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, Koncert z okazji 3 Maja, VI Roztoczański Przegląd Chórów, Szachowy Puchar Powiatu Tomaszowskiego Grand Prix 2019 i Noc Kultury 2019.

Z pełną oferta TDK warto zapoznać się na stronie domu kultury, gdzie znajdziemy dokładny kalendarz wydarzeń na cały 2019 rok.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments