Od 70 lat zachwycają świat swoimi występami. Odbyli ponad 300 tournée, 11 razy objechali 5 kontynentów. W Australii okrzyknięto ich ósmym cudem świata. A już 10 lutego odwiedzą Lublin, by zaprezentować niezwykłe show. Zresztą nie po raz pierwszy. Na Narodowy Balet Gruzji Sukhishvilli bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Każdy z występów gruzińskiego baletu to wydarzenie szczególne, które nigdy nie przechodzi bez echa. Podczas wizyty tancerzy na Broadwayu zaprezentowane show nazwano najlepszym w historii. Po koncercie na scenie w La Scala kurtynę podnoszono 14 razy. Nic dziwnego. Tradycyjne gruzińskie tańce wplecione w skomplikowane układy dają spektakularny efekt. Dopracowane kostiumy i wspaniałą muzykę graną na żywo przez baletową orkiestrę dopełniają elementy sztuk walki oraz niebezpieczne akrobacje wykonywane przez doświadczonych tancerzy.

W dniach 2-18 lutego grupa baletowa odbywa swoje kolejne tournee po Polsce, z nieco odświeżoną i zmodyfikowaną choreografią. Jak zapewniają organizatorzy, będzie energetycznie, bajecznie, kolorowo i nikt nie wyjdzie niezadowolony. Narodowy Balet Gruzji odwiedzi największe polskie miasta, m.in. Warszawę, Kraków, Poznań, Gdańsk i Lublin. U nas swój występ zaprezentują na deskach Centrum Spotkania Kultur 10 lutego o godz. 19:30. Bilety w cenie 120 zł do nabycia online na stronie www.biletyna.pl. Widzom wrażeń z pewnością nie zabraknie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments