Do Centrum Pomocy Humanitarnej Polskiego Czerwonego Krzyża przyjechały transporty z pomocą humanitarną dla uchodźców z Ukrainy oraz dla Ukraińskiego Czerwonego Krzyża. W PCK rozładowano już 5 tirów darów.

Trwa ogólnopolska zbiórka darów pod hasłem „Na pomoc Ukrainie”. Codziennie trafiają do PCK tony żywności, kosmetyków, chemii, materiałów opatrunkowych, koców, czy śpiworów. Wszystkie rzeczy są na bieżąco segregowane i pakowane. Codziennie z magazynu wysyłane jest kilka transportów z pomocą. Cały czas pomaga od kilkunastu do kilkudziesięciu wolontariuszy.

W czwartek (3 marca) rozładowane zostało 5 tirów z pomocą humanitarną otrzymaną z Niemieckiego Czerwonego Krzyża. Wszystkie otrzymane materiały zostaną wkrótce rozdystrybuowane wśród uchodźców po polskiej stronie granicy, przede wszystkim w nowoutworzonych tymczasowych punktach pobytu. W kolejnych dniach, z Niemiec przyjadą kolejne dary.

– Gościmy dzisiaj pierwszy transport z Niemieckiego Czerwonego Krzyża. PCK od początku konfliktu angażuje się w pomoc po stronie polskiej, jak i ukraińskiej. Wysyłamy transporty do punków po ukraińskiej stronie granicy, gdzie osoby oczekujące na wstęp do Polski mogą uzyskać pomoc humanitarną – mówi Maciej Budka z PCK w Lublinie. – Przekazujemy ciepłe koce, odzież, środki higieniczne, bo tego najbardziej potrzebują – dodaje.

PCK w Lublinie jest stałym kontakcie z Ukraińskim Czerwonym Krzyżem, z którym konsultuje, co jest w danym momencie najbardziej potrzebne po ukraińskiej stronie granicy. Cały czas trwa zbiórka środków finansowych.

Wpłaty na pomoc Ukrainie można cały czas kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”. Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup materiałów opatrunkowych, żywności oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb, które konsultowane są z Ukraińskim Czerwonym Krzyżem.

Fot. Dominika Polonis

2Galeria zdjęć 2/8

Wczytaj kolejne zdjęcia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments