Bohaterowie nie noszą peleryny, ale ratują życie innym, dzieląc się krwią – pod takim hasłem w piątek (14 lipca) na parkingu przed SKENDE odbędzie się wakacyjna zbiórka krwi. Dla krwiodawców, którzy tego dnia podzielą się krwią, partnerzy przygotowali niespodzianki.

Krwiobus będzie czekał na parkingu przed wejściem do SKENDE od strony al. Spółdzielczości Pracy, przy placu zabaw. Rejestracja dawców odbędzie się w godzinach od 10:00 do 14:00.

– Lato to bardzo ciężki czas, ponieważ część krwiodawców wyjeżdża na urlopy. W wakacje zazwyczaj stany magazynowe krwi są bardzo niskie, więc każda donacja i organizowana zbiórka jest na wagę złota. Doceniamy zaangażowanie firm, które współpracując z nami, wspierają honorowe krwiodawstwo i angażują się na rzecz rozpowszechniania tej idei – mówi Paweł Filip, kierownik Działu Promocji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Każdy honorowy krwiodawca, który w tym dniu odda krew oprócz otrzyma także voucher do Restauracji IKEA na obiad oraz lody od SKENDE. Kolejna zbiórka przed SKENDE już 21 sierpnia.

Jednocześnie centrum krwiodawstwa przypomina, że bardzo chętnie nawiąże współpracę
z kolejnymi lokalnymi podmiotami. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do grona partnerów, promujących krwiodawstwo na Lubelszczyźnie, wystarczy napisać maila na adres: promocja@rckik.lublin.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments