Dzięki zaangażowaniu klientów i pracowników IKEA 800 kolorowych zabawek przekazano do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie. To efekt zbiórki organizowanej w ramach kampanii „Zabawa to poważna sprawa”.

– Zabawki nie tylko sprawiają dzieciom dużo radości, ale też dają poczucie bezpieczeństwa. Właśnie dlatego bardzo potrzebne są szczególnie w takich miejscach jak szpitale i pogotowie ratunkowe, gdzie dzieci czują się nieswojo – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

Maskotki oraz inne zabawki trafiły do karetek, gdzie będą towarzyszyły małym pacjentom w drodze do szpitala, umilając ten stresujący czas.

– Maskotki będą wręczane przez ratowników medycznych naszego pogotowia dziecięcym ofiarom wypadków bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Zabawka umożliwi również nawiązanie kontaktu z dzieckiem będącym w szoku, dzięki czemu prowadzenie akcji ratowniczej oraz wykonanie niezbędnych zabiegów medycznych będzie łatwiejsze – uważą Zdzisław Kulesza, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie.

Akcja trwała od 4 listopada do 5 stycznia. Odwiedzający sklep IKEA Lublin mogli ofiarować zakupione w nim maskotki oraz inne zabawki na rzecz dzieci. Łącznie udało się zebrać 800 sztuk.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments