W związku z pandemią koronawirusa tegoroczna Noc Kultury została przełożona na jesień. Warsztaty Kultury w Lublinie ogłosiły właśnie datę tegorocznego wydarzenia. Odbędzie się ona w dniach 9-11 października. Pod jednym warunkiem – że będzie to możliwe ze względów epidemiologicznych.

Tymczasem Warsztaty Kultury zachęcają do wirtualnego spotkania z organizatorami na fanpage’u Nocy Kultury, które odbędzie się 3 czerwca o godzinie 14. W nieoficjalnym, „nocokulturowym” stylu będzie można dowiedzieć się o szczegółach tegorocznej imprezy.

Organizacja Nocy Kultury niezmiennie jest dużym wyzwaniem i wymaga współpracy ze strony kilkudziesięciu instytucji, organizacji, firm, poszczególnych artystów i animatorów, zaangażowanych w tworzenie programu festiwalu. Tym razem dodatkowo organizatorzy muszą podejmować decyzje w oparciu o oficjalne komunikaty oraz zalecenia WHO i polskiego rządu.

– Wiemy natomiast już dziś, że to nie będzie taka sama Noc Kultury jak zawsze. Będzie chłodniej, ale z pewnością jeszcze czulej niż zwykle spojrzymy na nasze miasto i siebie nawzajem. Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy świętować powrót do normalności, który do tego czasu nastąpi – piszą organizatorzy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments