Od soboty (6 czerwca) ponownie zostaną otwarte największe lubelskie baseny. Czynne będzie więc Centrum Łabędzia oraz basen sportowy w kompleksie Aqua Lublin wraz z siłownią FitGym w Aqua Lublin.

Do końca czerwca Centrum Łabędzia będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 22 oraz w soboty i niedziele od 10 do 22. Natomiast basen sportowy w Aqua Lublin będzie czynny od poniedziałku do piątku od 6 do 20 oraz w sobotę i niedzielę od 10 do 20. Z siłowni Fight Gym możecie korzystać codziennie od 9 do 21.

Zajęcia zorganizowane w basenach, takie jak nauki pływania czy aquafitness, będą wznawiane w kolejnym etapie, po pierwszych obserwacjach dotyczących funkcjonowania obiektów basenowych w reżimie sanitarnym.

Ze względu na trwające prace związane w drugim etapem przebudowy systemu wentylacji części rekreacyjna w Aqua Lublin zostanie otwarta w późniejszym terminie.

Nowe wytyczne sanitarne

Zmieni się jednak sposób korzystania z basenów. Jednorazowo z obiektu może korzystać o połowę mniej osób niż do tej pory, przy czym z jednego toru mogą korzystać maksymalnie 4 osoby jednocześnie.

Należy również pamiętać o zachowaniu niezbędnego dystansu dwumetrowej odległości pomiędzy osobami we wszystkich częściach obiektu basenowego, od wejścia do obiektu, przez kasy, szatnie, przebieralnie, toalety czy korytarze.

Konieczne jest także zakrywania ust i nosa od momentu wejścia do obiektu aż do prysznica przed samym wejściem do części pływackiej i analogicznie w drugą stronę po wyjściu z części pływackiej i spod prysznica aż do wyjścia z obiektu. Obowiązkowa jest też dezynfekcji rąk przy wejściu na teren obiektu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments