Od 4 czerwca do 21 lipca trwać będzie tegoroczna Noc Kultury. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „MOC Kultury!” i będzie ono miało formę spacerów w poszukiwaniu oryginalnych miejskich instalacji.

Tegoroczna edycja potrwa przez kilka tygodni i będzie miała formę spacerów w poszukiwaniu instalacji ukrytych w zaułkach Starego Miasta w Lublinie. Powodem zmiany formy wydarzenia jest panująca epidemia. Organizatorzy nie chcąc jednak całkiem rezygnować z tego obleganego przez mieszkańców wydarzenia proponują alternatywne rozwiązanie.

– Szlakiem uliczek, podwórek i bram Starego Miasta będziemy szukać magii i piękna. Artystyczne obiekty w kolejnych tygodniach będą się zmieniać, zaprezentujemy te, które nie miały szansy pokazać się rok temu, będą też nowości. Ale o tym poinformujemy wkrótce – informuje Agata Fijuth-Dudek z Warsztatów Kultury w Lublinie.

W tym roku hasłem przewodnim będzie MOC Kultury. Moc to siła, energia i potencjał.  Moc to również siła duchowa, twórcza siła życia, obejmująca zdrowie i energię do działania.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół Lublina do wspólnego odkrywania miasta na nowo, oraz do nieustannego patrzenia na nie z czułością. To właśnie Wasza obecność jest katalizatorem naszych działań – dodaje.

Fot. Ignac Tokarczyk/ Warsztaty Kultury

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments