Spektakularny widok to niejedyny powód, dla którego warto pokonać 207 schodków, prowadzących na najwyższy punkt widokowy Starego Miasta w Lublinie. Teraz znajdziecie tam również innowacyjne tabliczki z kodami QR, które pokażą Wam, jakie kolejne atrakcje turystyczne warto mieć na swojej liście #mustsee! Przekonajcie się, że Wieża Trynitarska to najlepszy punkt, z którego należy rozpocząć zwiedzanie Lublina.

Nowa aplikacja sieciowa, stworzona dla Wieży Trynitarskiej, pomoże turystom i mieszkańcom zlokalizować  i rozpoznać najciekawsze miejsca Starego Miasta oglądane na żywo z tarasu widokowego oraz zaplanować dalszy szlak zwiedzania.

Aby z niej skorzystać, wystarczy wejść na Wieżę Trynitarską i wybrać jedną z czterech stron, z której można obejrzeć panoramę Lublina. Za pomocą telefonu z aparatem i dostępem do Internetu, należy zeskanować kod QR, przenoszący na stronę aplikacji oraz kod z odpowiednim oznaczeniem kierunku świata.

Dzięki tym dwóm, prostym krokom, zwiedzający otrzymuje w telefonie dostęp do informacji i lokalizacji zabytków oglądanych w czasie rzeczywistym z tarasu widokowego Wieży Trynitarskiej. Aplikacja udostępnia mu także zdjęcia i ciekawostki związane z obserwowanym miejscem oraz autorskie trasy, które poprowadzą go szlakiem największych, architektonicznych pereł Lubelszczyzny, które należy zobaczyć podczas wycieczki po Lublinie. Wśród oznaczonych i opisanych w aplikacji zabytków znalazły się kościoły, klasztory, pałace i kamienice w stylu gotyckim, barokowym i renesansu lubelskiego oraz najsłynniejsze miejsca Starego Miasta, m.in. Zamek Lubelski, Baszta Półokrągła, plac Po Farze czy Trybunał Koronny.

Aplikacja sieciowa, stworzona dla Wieży Trynitarskiej jest dostępna na telefonach z systemem Android i iOS w języku polskim oraz angielskim. Prócz ciekawych opisów zabytków i gotowych szlaków turystycznych, użytkownicy mogą skorzystać także z lektora, który opowie o oglądanym z Wieży budynku i przedstawi najważniejsze fakty z nim związane.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments