Do Lublina wkracza firma z 11 letnim stażem – Lingaro. Przedsiębiorstwo działa w obszarze transformacji, analizy i wizualizacji danych. Już w przeciągu najbliższych dwóch lat planują stworzyć 100 miejsc pracy dla programistów z Lublina.

– Miasto Lublin już dziś możemy nazywać zagłębiem branży IT. Oferta firm informatycznych w naszym mieście stale się powiększa. Dzięki temu zatrudnienie w Lublinie znajdą absolwenci lubelskich uczelni wyższych, którzy kształcą się na kierunkach IT oraz pokrewnych – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

– O wyborze lokalizacji zadecydował potencjał miasta: duża baza edukacyjna dla kierunków inżynierskich i technologicznych oraz wysoka jakość nauczania. Duże znaczenie miała dla nas także otwartość w dwustronnej komunikacji i wsparcie władz miasta, które na tle innych sprawdzanych przez nas lokalizacji wykazują dużo aktywniejszy model współpracy z potencjalnymi inwestorami służąc radą i przewodnictwem – podkreśla Filip Merklejn, Head of Lublin Site.

Współzałożyciel firmy Lingaro Sebastian Stygar podkreśla, że nowo powstały oddział w Lublinie, to strategiczna decyzja, która nie tylko wesprze lubelski rynek, ale również zapewni silne wsparcie dla rozwoju spółki.

Lingaro jest jedną z najbardziej innowacyjnych polskich spółek technologicznych, specjalizującą się w dostarczaniu zaawansowanych systemów analityki danych oraz Big Data. Firma została założona w 2008 roku Warszawie przez zespół polskich menedżerów i konsultantów, którzy zdobyli doświadczenie pracując razem w międzynarodowych korporacjach informatycznych. W 2015 roku Lingaro otworzyło oddziały na Filipinach i w USA. Obecnie firma posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy nad zaawansowanymi rozwiązaniami IT dla międzynarodowych klientów listy Fortune Global 500.  Klientami spółki są globalne korporacje, które za istotne źródło przewagi konkurencyjnej przyjmują kulturę organizacyjną podejmowania decyzji w oparciu o dane.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments