To już pewne! Festiwal Czas Dobrego Sera i Wina odbędzie się w Lublinie. Organizator podał datę i miejsce oraz przybliżony program imprezy.

„Zmieniliśmy miejsce, ale nie rangę festiwalu, Ci którzy nas znają, wiedzą, że to wydarzenie to nie lada gratka. Tych, którzy jeszcze o nas nie słyszeli, SERdecznie zapraszamy. Przekonajcie się, że z nami macie zapewnioną ucztę dla podniebienia!”- poinformował organizator na Facebooku.

Przez osiem lat ta impreza organizowana była w Sandomierzu. Organizatorzy postanowili w tym roku zmienić miejsce i wybrali Lublin. Festiwal odbędzie się na Starym Mieście 22-23 czerwca pod hasłem SERdeczny Lublin.

– Przygotowaliśmy dla Was ( jak co roku) ciekawe laboratoria smaku, zaprosiliśmy producentów sera oraz winiarzy z Polski i zagranicy. Wieczorne uczty dla ciała i ducha przygotują Wojciech Modest Amaro w restauracji Spokojna2 w Lublinie oraz doborowa ekipa restauracji Water&Wine pod batutą Marka Flisińskiego oraz Kamila Raczyńskiego – informują organizatorzy.

W Perłowej Pijalni Piwa odbędą się laboratoria oraz kolacja szefów kuchni z rekomendacją Slow Food Polska.

Przez dwa dni imprezy czeka nas wiele smacznych atrakcji. Aż 300 rodzajów sera z różnych krajów Europy do degustacji, wina, nalewki. Do tego spotkania i rozmowy z wielkimi szefami kuchni i wytwórcami serów i win, laboratoria i pokazy.

Festiwal ma być corocznym wydarzeniem Lublina. (jus)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments