Nowy stadion dla Lublina – to hasło manifestacji lubelskich kibiców żużla, w której wezmą udział w środę (11 marca). Początek wydarzenia o godzinie 19 przed Ratuszem.

Lubelscy kibice uważają, że przeciwnicy budowy nowego stadionu wykorzystali fakt, że przed ostatnią nadzwyczajną sesją Rady Miasta pojawiła się niezbyt liczna grupa kibiców żużlowych. Było to, jak twierdzą, spowodowane niedogodną godziną, bo rano większość fanów żużla była w pracy. Dlatego też zdecydowali, że zgromadzą się ponownie i zamanifestują raz jeszcze swoje poparcie dla budowy nowego stadionu.

W nadchodzącym sezonie PGE Ekstraligi drużyna Speed Car Motor Lublin będzie nadal rozgrywać swoje domowe mecze przy Alejach Zygmuntowskich. Zainteresowanie kibiców było jednak tak duże, że nawet ci, którzy dotychczas nie opuścili żadnego meczu, na nadchodzący sezon nie kupili karnetów na żużel. – Dlatego tak ważne jest, by nowy stadion powstał w Lublinie – podnoszą kibice.

Przypominamy, że stadion ma powstać w rejonie ul. Krochmalnej i Ciepłej. Będzie on zadaszony i pomieści około 15 tysięcy kibiców.

Terminarz domowych meczy Speed Car Motor Lublin znajdziecie tutaj

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments