Wątki romantyczne, patriotyczne i komediowe, słynne arie oraz ognisty mazur – w czwartek (15 sierpnia) o godz. 20 w Kozłówce z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki przedstawiona zostanie opera „Straszny Dwór”. Plenerowe przedstawienie odbędzie się w ramach projektu Opera na Prowincji.

– Wydaje mi się, że nie ma piękniejszego miejsca na tego typu wydarzenie. Ciesze się, że może się ono odbyć właśnie w takiej scenerii. Uznaliśmy, że będzie to piękne wydarzenie i warto byłoby w tym miejscu Straszny Dwór pokazać – podkreśla Kamila Lendzion, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie. – Chcemy przybliżyć tę operę i to jest właśnie wyjście do społeczności, która nie zawsze może przyjechać do nas do teatru.

Straszny Dwór zawita do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Siedziba pałacu stanie się żywą scenografią opery.

– W rezydencji kozłowieckiej życie zawsze toczyło się wokół muzyki i teatru. Już za czasów Bielińskich, czyli pierwszych właścicieli kozłowieckiego majątku wystawiane tam były sztuki – wyjaśnia Agata Ulanowska, kierownik działu edukacji informacji muzealnej i wydawnictw Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. – Pałac i dziedziniec będą pięknym tłem dla tej opery. Będzie to niesamowite przeżycie, dla wszystkich, którzy będą mogli je zobaczyć. – dodaje.

Choć spektakl w tym miejscu zostanie przedstawiony po raz pierwszy, pomysł narodził się już w 2006 roku. – Przyszło mi do głowy, że ciekawie byłoby zorganizować taki projekt, który promowałby operę również na tej jego tytułowej prowincji. W ramach swojej działalności promujemy muzykę klasyczną – podkreśla Tomasz Mazur, prezes Fundacji im. Wincentego i Franciszka Lesslów. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments