Okolice 1 listopada to czas, kiedy odwiedzamy groby bliskich w Lublinie i regionie. Żeby ułatwić nam bezpieczny dojazd na lubelskie cmentarze, od środy (30 października) została wprowadzona specjalna organizacja ruchu w ich okolicach.

*Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka

ul. Cmentarna

Od 30 października do 4 listopada będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu na ul. Cmentarnej w stronę cmentarza. Po obu stronach ulicy wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się. Wyjazd z parkingów odbywać się będzie drogą gruntową, utwardzoną, jednokierunkową (za punktami kamieniarskimi) do ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza będą więc kierowane w kierunku ul. Dekutowskiego i al. Witosa.

ul. Droga Męczenników Majdanka

W czwartek (31 października) po godz. 16 zmieni się przeznaczenie pasów ruchu na ul. Droga Męczenników Majdanka. Od skrzyżowania z ul. Ordonówny do skrzyżowania z ul. Grenadierów dwa pasy ruchu będą przeznaczone do jazdy w kierunku cmentarza (z czego ten przy osi jezdni do jazdy na wprost, a prawy skrajny do zjazdów na parkingi Muzeum na Majdanku), a jeden do centrum. Ponadto, zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Muzeum (jadąc od strony dzielnicy Felin).

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Ordonówny od popołudnia 31 października do 4 listopada będzie wyłączona.

*Cmentarz przy ul. Lipowej

Do 5 listopada (rano) miejsca parkingowe znajdujące się przed cmentarzem od strony ul. Lipowej zostaną przeznaczone na handel. Od 31 października do 4 listopada (rano) na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza zostanie oznakowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

Natomiast od 1 do 3 listopada parking podziemny CHR Lublin Plaza od godz. 7.00 do 21.00 będzie bezpłatny. Jak co roku dodatkowe miejsca parkingowe pojawią się wzdłuż ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Od 31 października do 4 listopada nie będzie w tym miejscu obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

*Cmentarz przy ul. Pszczelej

Od 1 do 3 listopada na ul. Pszczelej od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

*Cmentarz przy ul. Bełżyckiej

Od 1 do 3 listopada na ul. Bełżyckiej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również będzie jednokierunkowa.

Dla rowerzystów

Dodatkowo dla osób, które zdecydują się przyjechać rowerem, zostały przygotowane parkingi w pobliżu wejść na cmentarze.

Będą to stojaki modułowe, do których można bezpiecznie przypiąć 10 rowerów. Dostępne będą już od czwartku (31 października) od godzin popołudniowych. Parking na 20 rowerów (dwa moduły) stanie po lewej stronie głównej bramy cmentarza przy ul. Droga Męczenników Majdanka. Kolejny moduł stanie na rogu ul. Lipowej i ul. Ofiar Katynia tuż przy miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Dwa moduły będą dostępne dla odwiedzających groby na cmentarzu przy ul. Walecznych. Moduły staną w pobliżu przystanku znajdującego się niedaleko skrzyżowania al. Andersa z ul. Walecznych.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments