Spice Gears Team 5883 zostali nagrodzeni w Dubaju! W dniach 24-27 października młodzieżowa reprezentacja Polski brała udział w olimpiadzie robotycznej FIRST Global Challenge 2019, gdzie została wyróżniona Safety Award – nagrodą za stosowanie i promowanie bezpieczeństwa podczas trwania turnieju.

Podczas rozgrywek sojusze składające się z trzech dobieranych losowo drużyn konkurowały ze sobą podczas meczów trwających 2 minuty i 30 sekund. W sumie odbyło się 357 meczów. Ostatecznie, reprezentacja Polski zajęła 41. miejsce z wynikiem 6 zwycięstw i 3 porażek. Łącznie, podczas olimpiady uzyskali 997 punktów.

W olimpiadzie wzięła udział reprezentacja Spice Gears składająca się z siedmiu osób: Agnieszka Sych (uczennica V Liceum im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie), Dominika Mazur (uczennica Zespołu Szkół Nr 2 w Kraśniku), Jan Gryta (uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Kraśniku), Łukasz Nawrocki (uczeń Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku), Kamil Janik (uczeń Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku) oraz mentorzy: Dariusz Głuchowski i Bartosz Pisiak.

Spice Gears to młodzi mistrzowie robotyki z Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku. To również pierwsza w Polsce drużyna FIRST Robotics Competition stworzona w 2015 roku z inicjatywy Ryszarda Kuśmierczyka – kraśniczanina mieszkającego w kanadyjskim Windsor. W latach 2016 oraz 2017 to właśnie w Kanadzie drużyna po raz pierwszy wzięła udział w pierwszych, poważnych zawodach z cyklu FIRST Robotics Competition, gdzie zdobyli nie tylko prestiżową nagrodę sędziów ale też niezbędne w późniejszych konkursach doświadczenie. Swój sukces powtórzyli w Chinach zwyciężając dwukrotnie oraz w Turcji, gdzie zdobyli dwa pierwsze miejsca.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments