Przed nami Orszak Świętego Mikołaja. I choć 6 grudnia wypada w tym roku we wtorek, już od niedzieli (4 grudnia) będziemy mogli uczestniczyć w licznych atrakcjach. Gwiazdą tegorocznej trzydniowej imprezy będzie Arka Noego.

Najwięcej atrakcji czeka na nas w niedzielę (4 grudnia). O godzinie 14:00 na Starym Mieście rozpocznie się Orszak Świętego Mikołaja. O godzinie 14:30 uczestników pobłogosławi ks. apb metropolita lubelski Stanisław Budzik. Na ulice razem ze świętym Mikołajem wyruszymy w barwnym korowodzie o godzinie 14:35. Od godziny 15:00 czekają nas koncerty wokalistów i zespołów przed kościołem św. Mikołaja na Czwartku.

Dzień później, czyli w poniedziałek (5 grudnia) w siedzibie Fundacji Leny Grochowskiej (ul. Lubartowska 58) będzie spotkanie Świętego Mikołaja z dziećmi i rodzinami z Ukrainy. Po nim czeka nas występ zespołu „Promyczki” z programem „Dzieci z Polski – Dzieciom z Ukrainy”. Początek o godzinie 17:00.

Ostatni dzień atrakcji to wtorek (6 grudnia). O godzinie 9:00 z prezentami do dzieci wyruszy święty Mikołaj. O godzinie 15:00 w CSK wystąpi Arka Noego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Program

Niedziela (4 grudnia)

godz. 14:00 – Rynek Główny miasta Lublin
rozpoczęcie Orszaku na Starym Mieście

godz. 14:30
błogosławieństwo uczestników przez ks. Abp Stanisława Budzika

godz. 14:35-15:00
barwny korowód na czele ze św. Mikołajem w karecie lub zabytkowym aucie

godz. 15:00 – plac przed kościołem św. Mikołaja: występ Gwiazdy Orszaku – Monika Kowalczyk, Dziecięcy Zespół – „Promyczki”, Parafialna Orkiestra Dęta z Szastarki, Jarmark i Kiermasz Świętego Mikołaja, gry i zabawy edukacyjne, gry i zabawy z Ciotką Dorotką, loteria fantowa (główna nagroda – rower), Ważenie Świętego Mikołaja, przekazanie prezentów wszystkim dzieciom przez Świętego Mikołaja

godz. 16:00 pokaz sztucznych ogni

Poniedziałek (5 grudnia)

Godz. 17:00 – Fundacja Leny Grochowskiej, ul. Lubartowska 58 – spotkanie Świętego Mikołaja z dziećmi i rodzinami z Ukrainy, występ zespołu „Promyczki” z programem „Dzieci z Polski – Dzieciom z Ukrainy”

Wtorek (6 grudnia)

godz. 9:00
wyjazd autokaru ze Świętym Mikołajem do dzieci w domach dziecka, szpitalach i domach opieki społecznej

godz. 15:00 – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego św. Mikołaj Biskup o miłosiernym sercu i Rodzinnego Konkursu ze Świętym Mikołajem oraz występy dziecięcych artystów: Zuzia Pawełczak, Zosia Sokal, Wiktoria Szczepanowska, Nina Romaszewska

godz. 15:30 – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Występ Gwiazdy Orszaku Arki Noego

godz. 18:00 – kościół św. Mikołaja
Msza Święta odpustowa w intencji całej parafii i organizatorów Orszaku Świętego Mikołaja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments