Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (29 grudnia) do niedzieli (31 grudnia).

Rodzinne Spotkania Muzyczne „Patataj”

Fundacja Aktywni Rodzice, Ukryty Skarb – Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa i Logorytmika Malucha Muzyka na Start zapraszają na Rodzinne Spotkania Muzyczne „Patataj”. Wydarzenie zaplanowano na sobotę na godz. 18.15 w Archikatedrze Lubelskiej. Ideą spotkania jest ukazanie dobroczynnego działania kolęd w życiu codziennym, w przestrzeni domu i rodziny. Podczas spotkania będziemy razem śpiewać polskie kolędy. Posłuchamy także artystycznych i tradycyjnych opracowań kolędowych oraz utworów inspirowanych tematyką Bożego Narodzenia. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, a zwłaszcza najmłodsze dzieci w towarzystwie opiekunów, rodziców, babć, dziadków. Sposób prowadzenia i przygotowania koncertu umożliwia udział w wydarzeniu osobom ze szczególnymi potrzebami. Przygotowanie i prowadzenie wspólnego kolędowania: Ewa Kuszewska oraz zaproszeni muzyczni goście. Wstęp wolny!

Jarmark Świąteczny

Trwa Jarmark Świąteczny będący częścią Festiwalu Bożego Narodzenia. Na 12 straganach rozstawionych wzdłuż deptaka czekają odpowiednie na zimowe i mroźne wieczory rozgrzewające posiłki i napoje, w tym bożonarodzeniowe i noworoczne przekąski, rękodzieło, produkty świąteczne i zestawy prezentowe. Jarmark potrwa do 7 stycznia. Stoiska z ofertą gastronomiczno-handlową są czynne od godz. 15.00 do 20.00. W ten weekend odwiedzicie je w piątek i sobotę. W sylwestra oraz w Nowy Rok – jarmark będzie nieczynny.

Spacer wśród świątecznych iluminacji

Miejskie iluminacje, jak co roku rozświetliły deptak, Stare Miasto i plac Litewski, a na placu Łokietka już stoi 13-metrowa choinka. Latarnie i drzewa na deptaku zostały udekorowane instalacjami świetlnymi, a w ścisłym centrum miasta stoją okolicznościowe standy z motywami świątecznymi. Spacer po Lublinie w świątecznej odsłonie na pewno wprowadzi Was w dobry nastrój.

Lumina Park

Park Iluminacji to niesamowita zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. To fantastyczna przygoda dla całych rodzin, a także świetny pomysł na wieczorny spacer dla wielbicieli nowoczesnych multimediów. Tegoroczna odsłona Parku Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS ma zupełnie nową tematykę. Mowa o „Historii Światła” – haśle z jednej strony obiecującym dawkę wiedzy i odkrywanie naukowych ciekawostek, z drugiej strony – skupiającym się na ciekawych zjawiskach związanych ze światłem.

Godziny otwarcia zależne będą od zachodu słońca. Park otwarty będzie od 16.00, 16.30 lub 17.00 do godziny 21.00, ostatnie wejście przewidziane jest o godz. 20.00. Czynny również 1 stycznia.

Ceny biletów: Wtorek-czwartek: ulgowy 28 zł, normalny 31 zł, rodzinny 109 zł. Piątek-niedziela-święta : ulgowy 31 zł, normalny 35 zł, rodzinny 119 zł

Kolędowanie w szopce

W ramach trwającego Festiwalu Bożego Narodzenia miasto zaprasza na kolędowanie w szopce.

Program na piątek:

17:00 Szkoła Muzyczna Rytm i Melodia

17:45 Szkoła Muzyczna Rytm i Melodia

18:15 Studio Wokalne i Rehabilitacja Głosu Bluelife-Art w Lublinie prowadzone przez Krystynę Cugowską

19:15 Lubelski Chór Muzyki Rozrywkowej pod kierownictwem Krystyny Cugowskiej.

Zwiedzanie z przewodnikiem

W sobotę macie kolejną szansę, by zwiedzić Lublin razem z przewodnikiem w ramach #PoznajLublinzPrzewodnikiem. Początek w sobotę o 13 z Centrum Inspiracji Turystycznej (Jezuicka 1/3). Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, a przy okazji spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów. Bilety możecie kupić stacjonarnie lub online na przewodnik.lublininfo.com

Tamara Łempicka – ponad granicami

Niesłabnące zainteresowanie twórczością Tamary Łempickiej, współpraca z rodziną malarki oraz z prowadzoną przez nią fundacją Tamara Lempicka Estate pozwoliła na rozpoczęcie szeroko zakrojonych starań o stworzenie stałej ekspozycji poświęconej życiu i twórczości Tamary Łempickiej na Zamku Lubelskim. W niedzielę od godz. 10 będzie można obejrzeć wystawę „Tamara Łempicka – ponad granicami”. Wystawa czynna do godz. 18:00.

SŁOWIŃSKI X CHOPIN | IMPRESSIONS

W piątek o godz. 20:00 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się niezwykły koncert prezentujący twórczość Fryderyka Chopina w nowej, jazzowo-orkiestrowej odsłonie. Nieśmiertelne, uwielbiane przez słuchaczy na całym świecie kompozycje Fryderyka Chopina w aranżacjach Stanisława Słowińskiego – jednego z najbardziej rozchwytywanych skrzypków europejskiej sceny jazzowej i crossover. Bilety od 99 zł.

Piątkowe nocne zwiedzanie Lublina

Nocne zwiedzanie Lublina z przewodnikiem – już w piątek od godz. 18. Spacer rozpocznie się przy Bramie Grodzkiej. Program zaplanowany jest na minimum półtorej, a maksimum dwie godziny, czyli do godz. 20. Gwarancję udziału stanowi wcześniejsza rezerwacja: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040. Cena usługi przewodnickiej: dorośli – 20 zł, studenci i emeryci – 15 zł, dzieci – 10 zł (w ramach biletu rodzinnego). Jest to oferta dla osób indywidualnych, skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami. Wcześniejsza rezerwacja (potwierdzona przez organizatora) jest obowiązkowa. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Muzeum Lubelskiego Metra

Muzeum Lubelskiego Metra ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy, która odsłania historię i rozwój transportu podziemnego w Lublinie. Nasza ekspozycja prezentuje archiwalne filmy i fotografie, starannie odtworzone dźwięki, a także opowieści, które przybliżają ludzką stronę tego przedsięwzięcia. Dodatkowo odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z rozwojem infrastruktury miejskiej oraz planami przyszłych inwestycji. Wernisaż wystawy odbędzie się 29 grudnia o godzinie 19:00 w Muzeum Lubelskiego Metra (Brain Damage Gallery), przy ul. Skłodowskiej 7 w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Dorotka
Dorotka
5 miesięcy temu

W tym roku oglądam sylwestra w telewizji za to mam zamiar się rozpieścić wycieczką enterem do portugalii w najbliższym czasie