Pięć miast znajduje się na tegorocznej trasie Otylia Swim Tour, czyli cyklu zajęć dla początkujących pływaków. Ponad dwieście osób weźmie udział w pierwszej odsłonie projektu w Lublinie, który zaplanowano na 27 kwietnia.

– Rozpoczynamy ten projekt pod koniec kwietnia, kiedy zbliżają się wakacje. To szczególny okres, kiedy umiejętność pływania i świadomość wody jest niezwykle ważna – mówi Otylia Jędrzejczak, nasza mistrzyni olimpijska. – Chcemy dzieciom pokazać, czym jest pływanie i jaką można z niego czerpać przyjemność.

Ponad dwustu młodych pływaków będzie się uczyć tej umiejętności pod okiem najbardziej utytułowanej pływaczki w Polsce, Otylii Jędrzejczak. Zajęcia, które poprowadzi mistrzyni odbędą się na Aqua Lublin.

Na zdjęciu Otylia Jędrzejczak z Beatą Stepaniuk-Kuśmierzak, wiceprezydent Lublina

– Jestem bardzo zadowolona, że w tym roku Lublin znalazł się wśród miast, w których zorganizujemy Otylia Swim Tour,. Tym bardziej, że w mieście jest nie tylko dobry klimat dla sportu, ale także coraz więcej pięknych obiektów, w tym właśnie nowoczesna pływalnia – podkreśla Jędrzejczak.

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych, bezpłatnych warsztatów organizowanych na pływalniach w całym kraju. W każdym ze spotkań biorą udział młodzi zawodnicy, pływający czterema stylami oraz ich opiekunowie i trenerzy.

– My nie uczymy pływać w ciągu jednego dnia. Bardzo często jest tak, że rodzice nie czytają regulaminu i dzieci na przykład nie pływają. Zależy nam na tym, byśmy im dali energię do tego, żeby chciało im się pływać – wyjaśnia mistrzyni.

Zajęcia z dziećmi poprowadzi dwunastu trenerów pływania oraz przygotowania fizycznego, jak i fizjoterapeuci współpracujący z Fundacją Otylii.

– Hasło przewodnie Fundacji to „Zostań mistrzem życia”. Nie tylko mistrzem sportu, ale właśnie przede wszystkim życia poprzez wszystkie wartości jakie wnosi sport – podkreśla Otylia Jędrzejczak.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments