Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, działające przy ul. Zielonej 3 po raz kolejny organizuje zbiórkę na świąteczną Paczkę Brata Alberta dla osób borykających się z trudną sytuacją życiową. Za zebrane fundusze bractwo będzie mogło kupić produkty do paczek, które tuż przed Świętami rozda najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom.

W tym roku organizatorzy planują rozdać 550 paczek świątecznych. Koszt przygotowania jednej paczki to około 100 zł. W środku znajdą się produkty spożywcze, z których będzie można przygotować kolację wigilijną dla 2 lub 3 osób, czyli: pierogi z kapustą, barszcz, uszka, ryba, ziemniaki, wędlina, coś słodkiego, makaron, mak i chleb.

– Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele osób żyje w ubóstwie lub na jego skraju. W Bractwie codziennie poznajemy historie ludzi, którzy każdego dnia walczą, by ich byt poprawił się choć trochę. Zależy nam, żeby każdy, bez względu na sytuację w jakiej się znalazł, w Boże Narodzenie nie martwił się o jedzenie ale zasiadł do tradycyjnego, świątecznego posiłku – mówią organizatorzy akcji.

Jak wesprzeć Bractwo Miłosierdzia w zbiórce? Wystarczy wejść na stronę paczkabrataalberta.pl, wpłacić dowolną kwotę i podarować tym samym osobie potrzebującej świąteczny posiłek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments