IRA przyjedzie do Lublina. Wyjątkowy koncert w CSK

0
312

W sobotę (11 grudnia) w Centrum Spotkania Kultur IRA zagra wyjątkowy koncert z trasy „Ira-Wracamy!”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19 w sali operowej CSK.

IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.

IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt. IRA ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych.

W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA – Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji.

Bilety możecie nabyć na stronie kupbilecik.pl w cenie 110 – 120 zł widownia dolna, 90 zł (balkon lewy i prawy i na wprost sceny), 80 zł (balon piętro drugie) oraz 120 zł (miejsca w pierwszych rzędach przed sceną).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments