W poniedziałek (15 sierpnia) w Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej (plac Litewski 3) w Lublinie zorganizowana zostanie pierwsza edycja Pałacowej Wymiany Roślin. W imprezie można będzie wziąć udział od godziny 11:00.

Pałacowa Wymiana Roślin w Pałacu Lubomirskich to okazja nie tylko do zdobycia nowych zaszczepek, sadzonek, i dorosłych okazów, które zazielenią wnętrza, ale przede wszystkim pretekst do zapoznania się z pierwszą wystawą czasową „Na Kresy po zdrowie! O uzdrowiskach w Szkle, Lubieniu, Niemirowie, Morszynie, Truskawcu i Druskienikach”.

Wymiana roślin zostanie zorganizowana 15 sierpnia, a ta data nie jest przypadkowa, bo wtedy przypada Święto Matki Boskiej Zielnej. W korytarzu pałacu będą ustawione specjalne stoły, na których będzie można pozostawić rośliny do wymiany.

Na wymianę można przynieść zarówno ukorzenione zaszczepki, ucięte listki, gotowe sadzonki, jak i rośliny dorosłe, a także wszelkie ogrodnicze akcesoria – doniczki, osłonki, kwietniki, makramy.

Jeśli po godzinie 15.00 zostaną wolne rośliny, będzie można zabrać je nawet w przypadku, jeśli nie przynieśliście nic na wymianę. Pamiętajcie, że rośliny można wyłącznie wymieniać, a nie sprzedawać.

Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Program

Godz. 11:00 – 15:00 – Wymiana roślin

Godz. 11.00-12.00 – zwiedzanie wystawy z przewodnikiem

Godz. 12.00–13.30 – warsztaty wykonywania wianków z kwiatów i ziół, które poprowadzi Katarzyna Jachacz-Kalita z pracowni „Będzie pięknie”, bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie muzealnej na Zamku oraz na stronie

Fot. Zdjęcie poglądowe/Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments