Już we wtorek, 9 kwietnia, w Lublinie odbędzie się wyjątkowa IV Paraolimpiada Przedszkolaków pod nazwą „Czy Ty, czy Ja – każdy w sporcie szansę ma”. Dzieci czeka zabawa pełna sportowych rywalizacji, rozwijania umiejętności i integracji.

Celem imprezy jest aktywne spędzenie czasu wszystkich uczestników, podnoszenie poziomu sprawności fizycznej dzieci niepełnosprawnych, integracja i popularyzacja sportu i aktywności fizycznej wśród najmłodszych o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

– Paraolimpiada adresowana jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli integracyjnych, z oddziałami integracyjnymi oraz przedszkoli specjalnych z województwa lubelskiego – mówi Katarzyna Bryzek-Michalak, jeden z organizatorów paraolimpiady. W wydarzeniu będzie uczestniczyć 14 przedszkoli. Z każdego przedszkola będzie wytypowana 6-osobowa drużyna.

W paraolimpiadzie udział weźmie Przedszkole Niepubliczne „Akademia Przedszkolaczka”, Publiczne Przedszkole Integracyjne nr 40, Niepubliczne Przedszkole „Skrzat” z Oddziałami Integracyjnymi, Niepubliczne Przedszkole „Kucykowa Kraina”, Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 12, Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 36, Niepubliczne Przedszkole „Dzwoneczek”, Niepubliczne Przedszkole Specjalne „INSIGNIS”, Przedszkole Integracyjne nr 39, Przedszkole Prywatne „Entliczek – Pentliczek”, Przedszkole Specjalne nr 11, Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi, Niepubliczne Przedszkole Specjalne dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie i Przedszkole Niepubliczne „Aniołek” w Łęcznej.

Każda z drużyn przyjedzie z ekipą kibiców ze swojego przedszkola. Wydarzenie odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR im. Z. Niedzieli w Lublinie przy Al. Zygmuntowskich 4. Start o godz. 9.30

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments