Park Miejski im. Augusta Krzyżanowskiego w Tomaszowie Lubelskim to atrakcyjne miejsce nie tylko dla turystów, ale przede wszystkim dla mieszkańców.

Odnowione alejki oraz ścieżki prowadzą do plenerowej siłowni oraz amfiteatru i skateparku. W parku znajduje się też fontanna, a w okresie zimowym sztuczne lodowisko. Miasto stawia na ekologię i zapewniło w parku ledowe oświetlenie.

W 2015 roku w parku przeprowadzono kompleksowe prace modernizacyjne, podczas których powstał nowoczesny skatepark dla młodzieży jeżdżącej na rowerach i deskach. Całość oświetlona jest ledowymi światłami, dzięki czemu z ramp można korzystać również po zmierzchu.

Wielką atrakcją stała się też fontanna z brodzikiem, którą umieszczono w pobliżu placu zabaw oraz siłownia zewnętrzna. Duże wrażenie wśród mieszkańców i przyjezdnych robi też amfiteatr z drewnianymi ławkami, który mieści blisko 500 osób.

Nowością jest to, że park posiada „strefę seniora”, gdzie można pograć w Petangue. W alejkach ustawiono ponadto stoliki do gry w szachy i w chińczyka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments