Prace w parku przy ul. Zawilcowej dobiegają końca. Gotowe są już alejki, dwa place zabaw, ustawiono ławki i kosze na śmieci. W sobotę (22 września) o godz. 12 park zostanie oficjalnie otwarty.

Już teraz park cieszy się zainteresowaniem mieszkańców. Mimo trwających jeszcze prac, alejkami przechadzają się ludzie, a na placach zabaw wesoło biegają dzieci.

– Trwa nasadzanie traw. Zaczęliśmy dopiero pod koniec sierpnia ze względu na upały – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

Park umiejscowiony jest na terenie dawnego wysypiska śmieci, zamkniętego w 1974 r. Obejmuje 14 ha, co czyni go czwartym co do wielkości parku w Lublinie, po Parku Ludowym, Parku Rury i Parku Jana Pawła II. Jest większy od Ogrodu Saskiego o około 1 hektar.

Zgodnie z zapowiedziami docelowo w parku ma zostać posadzonych ok. 2500 nowych drzew, na terenie parku działa ogród sensoryczny z barwnymi kwiatami i ziołami. Jedną z atrakcji dla spacerujących będzie zegar słoneczny ustawiony w centralnej części parku.

Oficjalne otwarcie parku odbędzie się w najbliższą sobotę (22 września). Atrakcje i zabawy dla dzieci już od godziny 12.

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments