24 grudnia obchodzimy wigilię Bożego Narodzenia. Wzorem roku ubiegłego, ze względu na wprowadzone limity epidemiczne, wiele parafii zdecydowało się na odprawienie kilku mszy wieczornych. Sprawdziliśmy więc, gdzie i o której można uczestniczyć w pasterce w lubelskich kościołach.

Archikatedra Lubelska

W Archikatedrze Lubelskiej pasterka zostanie odprawiona o północy. Po mszy parafia zaprasza na wspólne kolędowanie.

Parafia pw. Przemienia Pańskiego

W tej parafii pasterka zostanie odprawiona dwa razy. Na pierwszą mieszkańcy są zapraszani o godz. 22.30 (msza głównie dla osób starszych). Druga msza zostanie odprawiona tradycyjnie o północy. Msza o godzinie 22.30 poprzedzona zostanie ostatnim nabożeństwem Nowenny do Dzieciątka Jezus o godz. 22.15.

Parafia pw. Świętego Józefa w Lublinie

Parafia pw. Świętego Józefa zdecydowała się na odprawienie jednej pasterki. Będzie ona sprawowana tradycyjnie o północy. Pół godziny wcześniej odprawione zostanie ostatnie nabożeństwo Nowenny do Bożego Narodzenia.

Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie (Poczekajka)

Na Poczekajce pasterka odbędzie się o godzinie 21:00 i o północy. Na 21:00 zapraszane są w szczególności dzieci i rodziny, a mszę odprawi o. Andrzej Cebula. Druga pasterka będzie sprawowana tradycyjnie o północy. O godz. 23.30 odbędzie się Godzina Czytań.

Parafia pw. Świętej Rodziny w Lublinie

Z powodu epidemii koronawirusa także i w tym roku, pasterka zostanie odprawiona dwa razy. Pierwsza będzie o godzinie 22.00, a o godz. 21.30 Nowenna do Dzieciątka Jezus. Tradycyjna pasterka, której będzie przewodniczył ks. Abp Stanisław Wielgus, zostanie odprawiona o godz. 24.00. Przed Pasterką o godzinie 23.30 odprawiona zostanie Nowenna do Dzieciątka Jezus. Po pasterce o godzinie 24.00 w Szopce Betlejemskiej odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd.

Parafia pw. Nawrócenia Świętego Pawła w Lublinie

W parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła w Lublinie pasterka zostanie odprawiona o godzinie 24:00. Będzie ona poprzedzona śpiewem Nowenny do Bożego Narodzenia .

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie

W parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie pasterka odprawiona zostanie jedynie o godzinie 24:00.

Parafia pw. Dobrego Pasterza w Lublinie

W parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie pasterka również odbędzie się jedynie o północy.

Klasztor oo. Dominikanów w Lublinie

W związku z wprowadzeniem limitu osób w kościołach w czasie pandemii, w Wigilię pasterka sprawowana będzie o godzinie 22:00 i o północy. Obie msze będą również transmitowane w mediach społecznościowych klasztoru oo. Dominikanów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments