Do 15 października potrwa zbiórka darów dla migrantów koczujących na granicy polsko-białoruskiej. Zbiórkę prowadzi PCK w Lublinie.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest określana jako kryzys humanitarny. Do strefy przygranicznej trafiają osoby potrzebujące natychmiastowej pomocy, często w stanie skrajnego wychłodzenia i wygłodzenia. Dlatego też mieszkańcy mogą włączyć się w zbiórkę i przynieść buty, ubrania dziecięce, środki czystości, kosmetyki, karimaty i śpiwory. Można przynieść również ciepłą odzież w dobrym stanie.

Dary można przywieźć do biura PCK przy ul. Puchacza 6 w Lublinie lub przy ul. Bursaki 17 w Lublinie. Można je również dostarczyć do oddziałów rejonowych PCK w miastach powiatowych (Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Kraśnik, Lubartów, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Radzyń Podlaski Tomaszów Lubelski, Włodawa, Zamość) oraz delegatur LOO PCK (Krasnystaw, Biała Podlaska).

Akcja trwa w godzinach pracy biur PCK, czyli od 8.oo do 16.oo. – Niezależnie od okoliczności, jesteśmy w obowiązku nieść pomoc osobom jej potrzebującym. W wyniku trwającego kryzysu umarło już kilka osób. Chcemy zrobić wszystko, aby uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości – mówi Maciej Budka, dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK.

Zbiórka potrwa do 15 października. Zebrane środki będą na bieżąco segregowane i dystrybuowane do organizacji zajmujących się pomocą migrantom na granicy polsko – białoruskiej oraz do ośrodków dla cudzoziemców. Dary będą także dystrybuowane przez pracowników PCK oraz oddziały rejonowe PCK w miejscowościach przy granicy z Białorusią (Radzyń Podlaski, Włodawa, Biała Podlaska).

Wspomóc zbiórkę można również poprzez wpłatę darowizn na numer konta: 79 1160 2202 0000 0002 4987 5844 (tytuł wpłaty: Na rzecz migrantów), które będą przeznaczone na zakup środków.

fot. Zdjęcie poglądowe/ Pexels

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments