Blisko 4600 kandydatów zarejestrowało się na studia w pierwszym etapie rekrutacji na KUL. Uniwersytet przygotował dla maturzystów 2,5 tysiąca miejsc na pięćdziesięciu kierunkach studiów. Do końca tego tygodnia kandydaci mają czas na złożenie dokumentów. Po 21 lipca rozpocznie się nabór wolny.

Największym zainteresowaniem cieszyła się tegoroczna nowość – kryminologia. O jedno miejsce ubiegało się sześciu kandydatów. W czołówce najchętniej wybieranych kierunków znalazły się psychologia, pielęgniarstwo, sinologia, filologia angielska, lingwistyka stosowana – specjalność język rosyjski z językiem angielskim, prawo, zarządzanie, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Pierwszy raz uczelnia prowadziła również rekrutację na położnictwo, na które są już zapełnione listy. Duże zainteresowanie nowymi kierunkami wskazuje, jakie są potrzeby wśród kandydatów, ale także na rynku pracy. Nie maleje popularność takich kierunków jak: hispanistyka, italianistyka, dziennikarstwo komunikacja społeczna, informatyka, administracja, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Jeśli chodzi o liczbę kandydatów na jedno miejsce najlepiej wypadła wspomniana kryminologia – 5,73, psychologia – 5,64, pielęgniarstwo – 3,23, sinologia – 3, filologia angielska – 2,95, zarządzanie – 2,58, prawo 2,07. Psychologia odnotowała także największą liczbę zarejestrowanych osób – 451, na kolejnych pozycjach ulokowały się: prawo (373), filologia angielska (295 osób), kryminologia (229) .

Do 15 lipca trawa nabór na studia II stopnia. – Rekrutujemy również na administrację w Filii KUL w Stalowej Woli, gdzie również w ofercie dietetyka oraz inżynieria środowiska. Cieszy nas również, że mimo ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym liczba kandydatów z zagranicy na studia prowadzone w języku polskim jest wyższa niż w roku ubiegłym. To ponad 150 osób z takich krajów jak Białoruś, Ukraina, Czechy, Rosja, Uzbekistan, Kazachstan. Na studia anglojęzyczne zainteresowanie jest większe niż w roku ubiegłym, już zostało przyjętych ponad 200 kandydatów – informuje Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL.

Po 21 lipca KUL ogłosi nabór dodatkowy na kierunki, na których zostaną wolne miejsca. Będzie to nabór w trybie wolnym – osoby, które będą spełniały warunki rekrutacji na dany kierunek będą przyjmowane w kolejności zgłoszeń. Nabór do Szkoły doktorskiej KUL rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 29 sierpnia. W ofercie jest 11 dyscyplin.

Szczegółową ofertę oraz zasady rekrutacji na poszczególne kierunki znaleźć można w serwisie dla kandydatów na stronie: kandydat.kul.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments