Jak dawniej darło się puch? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy Pierzaków kumowskich, które w Muzeum Wsi Lubelskiej zorganizowane zostaną w niedzielę (17 listopada) w godz. 12.30-15.

Główna część wydarzenia będzie zorganizowana w szkole z Bobrownik w muzealnym miasteczku. Podczas imprezy wystąpi zespół Kumowianki z Kumowa, a pracownicy Skansenu i uczniowie Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie przedstawią spektakl pt. Pierzaki kumowskie. Autorem sztuki jest zespół śpiewaczy „Kumowianki” oraz Grzegorz Miliszkiewicz. Scenografia jest również Miliszkiewicza, natomiast rzeźby w drewnie wykonał rzeźbiarz ludowy Adam Lipa z Siedlisk.

Po spektaklu kustosz Muzeum przedstawi rolę gęsi w historii cywilizacji posługując się przygotowaną specjalnie na spotkanie kameralną wystawą tematyczną Gęś. Poza wystawą, najmłodsi wezmą udział w zabawie pn. Gąski, gąski do domu, a ci starsi wezmą udział w warsztatach, na których wykonają ozdobę na choinkę – małego pajączka, z puchu gęsiego, słomek i zielonego groszku.

Ilość miejsc jest ograniczona. Maksymalnie w wydarzeniu może wziąć udział 70 osób, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy. Rezerwacji można dokonywać pod zapisem: (81) 53-385-13.

Bilety na wydarzenie możecie nabyć w cenie 6 zł (bilet ulgowy) oraz 12 zł (bilet normalny).

Fot. Dominika Polonis/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments