Po zdjęciu obostrzeń Teatr Andersena lubelską publiczność przywita długo wyczekiwaną premierą spektaklu Pippi Långstrump Astrid Lindgren, z muzyką oryginalną George Riedel, w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego. Spektakl wystawiony zostanie 29 maja o godzinie 17.

Początkowo, premiera spektaklu miała odbyć się rok temu, 17 kwietnia. Niestety została ona przełożona i Pippi zobaczymy pod koniec maja. Krzysztof Rzączyński zaprosił do współpracy wybitnych twórców, znanych ze scen teatralnych w Polsce, aktywnych także w świecie filmu.

Autorką scenografii i kostiumów do spektaklu jest Marta Kuliga – młoda artystka, która współpracowała z Teatrem Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy jako asystentka scenografa m. in. w spektaklu Dybuk, reż. Smolar Anna i Faust, reż. Borczuch Michał, z którym także współpracowała także przy spektaklu Projekt „P” w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.

Autorką tekstów piosenek jest Katia Czarna (Joanna Rzączyńska), która podjęła się także tłumaczenia tekstu. Współpracowała z Teatrem Andersena przy produkcji spektaklu dla dorosłych Podwójne życie Weroniki w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego. Za choreografię odpowiada Inga Pilchowska, znana już naszym widzom z choreografii do spektaklu Arabela w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Aranżacją oryginalnej muzyki Georga Riedla i produkcją muzyczną zajmuje się Michał Kowalski.

Na zdjęciu scenografia autorstwa Marty Kuligi / fot. Tomasz Tylus

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments