W piątek (6 sierpnia) o godzinie 18 Marcin Wroński spotka się z mieszkańcami Lublina. Spotkanie odbędzie się w filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Centrum Kultury w Lublinie.

Marcin Wroński to pisarz pochodzący z Lublina. Najbardziej znany jest z popularnego cyklu kryminałów retro o komisarzu Zygmuncie Maciejewskim. Debiutował w 1992 roku zbiorem opowiadań “Udo Pani Nocy”, a wkrótce po tym wydał też mikropowieść pijacko-przygodową “Obsesyjny motyw babiego lata” (1994).

Tworzył piosenki i skecze dla prowadzonego przez siebie kabaretu “Osoby o Nieustalonej Tożsamości”, był felietonistą radiowym i prowadził audycję literacką “Fikcja o północy”. Był również nauczycielem języka polskiego, a później kilka lat pracował jako redaktor w różnych wydawnictwach. W 2017 r. ukazało się pierwsze wydanie “Morderstwa pod cenzurą”, powieści rozpoczynającej cykl kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim, dzięki któremu Wroński, dotąd przeplatający aktywność literacką ze zleceniami redaktorskimi, został zawodowym pisarzem.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments