Znowu będzie można korzystać z miejskich placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Chociaż GIS nie wydał szczegółowych wytycznych w tym zakresie, miasto obiecuje, że dołoży wszelkich starań, żeby odbywało się to w bezpieczny sposób i z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Wszystkie place zabaw i siłownie zostaną otwarte do końca tego tygodnia. Wcześniej będą szczegółowo sprawdzone pod względem technicznym oraz zdezynfekowane. Urządzenia, których nie można objąć skuteczną dezynfekcją zostaną wyłączone z użytkowania. W najbliższych dniach z placów i siłowni w miejscu tabliczek o zakazie korzystania, pojawią się informacje z zaleceniami dla użytkowników. Instrukcje będą umieszczone w widocznych miejscach.

Zgodnie z zaleceniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie, na placach zabaw i siłowniach zewnętrznych należy utrzymywać dystans 2 metrów od innych osób znajdujących się w przestrzeni placu zabaw czy siłowni zewnętrznej, a w przypadku braku możliwości zachowania dystansu obowiązkowe jest stosowanie maseczek. Obowiązek ten nie dotyczy jednak dzieci do ukończenia 4 roku życia.

Należy również zdezynfekować dłonie po kontakcie z urządzeniami i innymi elementami infrastruktury placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Zużyte rękawiczki i maseczki ochronne należy wyrzucać do koszy na odpady zmieszane.

Spośród wszystkich 74 miejskich placów zabaw i siłowni plenerowych, w związku z zaplanowaną na przełom sierpnia i września wymianą urządzeń zabawowych, nie będą otwarte dwie części placu zabaw na pl. Kaczyńskiego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments