Plakaty i okładki autorstwa lubelskiego plastyka Jarosława Koziary zobaczymy na wystawie, której wernisaż odbędzie się w piątek (10 stycznia) w Domu Słów. Początek wydarzenia o godzinie 17.

– Pomysł nie jest skomplikowany, ponieważ od ponad 25 lat projektuję okładki płyt, książek oraz plakaty i mam na to papier. Opakowuję muzykę, bo  bardzo to lubię i dużo na to wskazuje, że robię to dobrze – przyznaje plastyk Jarosław Koziara. – Całe życie eksperymentuję poszukując rozwiązań formalnych, więc wystawa może wyglądać na wystawę zbiorową, choć jest to wystawa indywidualna – dodaje.

Jarosław Koziara to najbardziej znany lubelski artysta i plastyk, który jest twórcą między innymi oryginalnych instalacji w naszym mieście: bożonarodzeniowych gwiazdek, balonów, jak i dekoracji na Noc Kultury. To również jego autorstwa jest projekt wnętrza Warszawskiego Klubu Stodoła, czy koncertów organizowanych w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tym razem zobaczymy jego prace w innej odsłonie, bo na wystawie zaprezentuje między innymi okładki płyt i plakaty. Wybrane projekty to między innymi plakaty z Festiwalu Dwa Brzegi, czy okładki płyt zespołu Voo Voo, z którym Koziara od lat współpracuje. Na wystawie znajdą się nie tylko te projekty, które już zostały zrealizowane, ale również te odrzucone, których premiera będzie miała miejsce dopiero podczas wydarzenia.

Wystawa dostępna będzie do 8 lutego. Wstęp wolny.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments