Planujesz wyjazd z rodziną i potrzebujesz dodatkowego miejsca bagażowego? Wystarczy chwila i możesz kupić lub wypożyczyć bagażnik samochodowy, dzięki któremu komfortowo dojedziesz do celu.

O bagażnikach, które możemy zamontować na każdym pojeździe, rozmawiamy z Tomkiem Rojkiem, specjalistą od bagażników w Hanesco.

Do czego potrzebna nam jest dodatkowa przestrzeń bagażowa?

Planowanie wyjazdu wakacyjnego to nie lada wyzwanie, w szczególności kiedy podróżujemy z rodziną. Nie dość, że musimy spakować połowę naszego dobytku, to chcielibyśmy jeszcze komfortowo i bezpiecznie dojechać do wymarzonego miejsca wypoczynku. Często okazuje się, że tej przestrzeni bagażowej zaczyna brakować, ale na szczęście nie stoimy na straconej pozycji. W tej sytuacji idealnie sprawdzi się dach, a właściwie to co możemy na nim zamontować.

Co zatem możemy przewieźć na dachu?

Podstawą jest bagażnik bazowy, czyli tzw. „belka” z uchwytami mocującymi ją do dachu samochodu. Jest to element, do którego mocuje się wszystkie dodatkowe uchwyty do przewozu sprzętu. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest box dachowy, w którym możemy przewozić dosłownie wszystko. W sezonie letnim mogą to być torby podróżne, akcesoria wypoczynkowe, dziecięce zabawki, a w sezonie zimowym dorzucimy jeszcze narty, deski snowboard’owe, buty i kaski. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest pojemność box’a oraz jego ładowność, która zazwyczaj wynosi 75 kg. Oprócz box’ów możemy również zamontować na dachu uchwyty do przewozu sprzętu rekreacyjnego, takiego jak rowery, narty lub kajaki. Dzięki temu rozwiązaniu możemy bezpiecznie przewieźć rzeczy o dużych gabarytach.

Co w przypadku, kiedy mieszkam w bloku i nie mam miejsca do przechowywania dużego box’a?

Oprócz sprzedaży, w Hanesco prowadzimy również wypożyczalnię bagażników, box’ów, uchwytów rowerowych, platform rowerowych na hak oraz łańcuchów. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają wystarczająco dużo miejsca do przechowywania tego typu sprzętu lub po prostu potrzebują go jedynie „od święta” i nie chcą inwestować w produkt, który później będzie stał na półce.

Czy istnieją ograniczenia co do wielkości samochodu, na którym możemy zamontować bagażnik dachowy?

Taki bagażnik możemy zamontować praktycznie na każdym pojeździe, nawet jeśli jest to mały, miejski samochód. W naszej ofercie posiadamy szeroki asortyment box’ów o pojemności od 300 litrów do nawet 600 litrów więc na pewno uda nam się dobrać właściwy produkt dla konkretnego typu samochodu. Dla bezpieczeństwa, warto również sprawdzić, jakie są zalecenia producenta co do obciążenia dachu zanim rozpoczniemy załadunek.

Tomku, przede mną wyjazd z rodziną i już wiem, że potrzebuję dodatkowego miejsca bagażowego, co teraz?

Wystarczy jeden telefon i wkraczamy do akcji. Każdy dach, tak jak samochód jest inny, więc warto zadzwonić wcześniej i upewnić się, że mamy części do wybranego modelu pojazdu oraz zaplanować datę montażu. Bardzo ważne jest, żeby na spokojnie przygotować się do wyjazdu, a nie planować montażu bagażnika na ostatnią chwilę. Każdy produkt montują wyszkoleni i doświadczeni pracownicy w zamkniętej hali, dzięki czemu żadne warunki atmosferyczne nie są nam straszne. Na wizytę w Hanesco powinniśmy przeznaczyć sobie ok. 30-60 min. W tym czasie każdy klient może odprężyć się w naszej poczekalni.

Zbliżają się wakacje, jedziemy w rodziną na wyjazd rowerowy na nasze piękne Roztocze, co potrzebuję do przewozu, powiedzmy, 4 rowerów?

Tutaj mamy 2 opcje. Pierwszą z nich jest montaż platformy rowerowej na hak. Jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób do przewozu rowerów. W zależności od modelu platformy, możemy przewieźć na niej maksymalnie 4 rowery.

Jeśli nie mamy haka w samochodzie, możemy przewieźć je na dachu. W tym przypadku będziemy potrzebować bagażnika bazowego oraz czterech uchwytów rowerowych na dach. Drugie rozwiązanie jest tańsze, jednak bardziej wpływa na komfort podróży samochodem.

Czy przewożenie box’ów, rowerów lub innych rzeczy na dachu jest bezpieczne?

Jeśli będziemy używać sprzętu zgodnie z zaleceniami producentów nie musimy się o nic obawiać. Sposób montażu bagażnika na dachu jest skonstruowany w taki sposób, żeby nie zagrażał bezpieczeństwu zarówno osobom podróżującym w samochodzie, jak i innym uczestnikom ruchu. Trzeba pamiętać, że dodatkowe elementy na dachu wpływają na zwiększenie oporów powietrza, zmianę obciążenia pojazdu oraz jego wysokość, więc w niektórych przypadkach parkowanie w galeriach handlowych odpada.

Tomku, przekonałeś mnie do zakupu bagażnika. Gdzie Was szukać?

Nasza siedziba niezmiennie znajduje się przy ul. Nałęczowskiej 73 w Lublinie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas, gdzie można zobaczyć, dotknąć, sprawdzić osobiście każdy produkt. Wtedy też na miejscu moglibyśmy zweryfikować jakie produkty są potrzebne do danego samochodu oraz doradzić w kwestii zakupu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o nowych produktach i promocjach. A dla klientów, którzy cenią sobie tradycyjną formę kontaktu, czekamy na telefony pod numerem 81 536 13 99. Z wielką chęcią pomożemy każdemu spakować się na wakacje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments