Radni Wspólnego Lublina chcą zmian w lubelskiej Strefie Płatnego Parkowania. Jeśli ich pomysł zostanie zrealizowany, już w przyszłym roku zapłacimy mniej za parkowanie. Kto będzie mógł liczyć na ulgi i czy pomysł wejdzie w życie?

22 maja radni Wspólnego Lublina złożyli interpelację, w której proszą o rozważenie możliwości przejęcia przez miasto obsługi Strefy Płatnego Parkowania.

Obecnie operatorem lubelskiej strefy parkingowej jest City Parking Group. – Koszt, który miasto ponosi za obsługę prawidłowego działania strefy wynosi obecnie blisko 1 500 000 zł. Chcielibyśmy, aby te pieniądze trafiły do miasta i jego mieszkańców – mówi Marcin Nowak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin. – Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że początkowo te pieniądze byłyby przeznaczone na zakup parkomatów, jednak jest to zakup jednorazowy i w dłuższej perspektywie będzie do duża oszczędność dla miasta.

Według pomysłodawców, kontrolą i obsługą strefy zajęliby się pracownicy jednej z istniejących miejskich spółek, jak np. MPK lub LPGK. – Rozwiązałoby to problem tworzenia nowego podmiotu i zatrudnienia kolejnych osób do zarządzania strefą tudzież jej obsługi – czytamy w interpelacji.

Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy Lublina mogliby płacić mniej za parkowanie w centrum. – Zależy nam, aby beneficjentami abonamentów byli nie tylko mieszkańcy strefy parkowania, jak to jest obecnie, ale również mieszkańcy całego Lublina i osoby płacące w naszym mieście podatki – dodaje Nowak. – Na tym etapie wypadałoby skorygować obecne warunki i stworzyć lepsze dla wszystkich lublinian – dodaje.

Obecnie standardowy abonament miesięczny w ścisłym centrum wynosi 200 zł. – Nie ukrywam, że Strefa Płatnego Parkowania ma na celu zmniejszenie przyjeżdżających do centrum i parkujących tam aut. Nam chodzi o to, żeby lubelscy podatnicy w równym stopniu mogli korzystać z ulg, skoro to oni stoją za utrzymaniem w odpowiednim stanie miejsc parkingowych – zaznacza Nowak.

Umowa z obecnym operatorem strefy wygaśnie w marcu 2020 roku. Z tą właśnie chwilą miasto mogłoby przejąć pełną obsługę lubelskiej strefy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments