W poniedziałek (6 grudnia) seniorzy z czterech DPS otrzymali świąteczne upominki w postaci ręcznie dzierganych czapek, szalików i chust. Prezenty zostały przygotowane przez lubelskie dziergaczki. Spotkanie odbyło się w Zespole Ośrodków Wsparcia.

– Podczas spotkania w ośrodkach wsparcia przy ul. Lwowskiej cztery pomocnice świętego Mikołaja zajmujące się dzierganiem przekazały dla podopiecznych 360 ciepłych, kolorowych czapek, szalików i chust na ramiona – mówi Anna Augustyniak, pomysłodawczyni akcji.

Dary otrzymali seniorzy z Domu Pomocy Społecznej „Kalina”, Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, Prawosławnego Dom Pomocy Społecznej Diecezji Lubelsko – Chełmskiej i dla Zespołów Ośrodka Wsparcia.

Przygotowanie jednego szalika i czapki jest bardzo czasochłonne. Ich wydzierganie zajmuje kilka godzin. – Święta Bożego Narodzenia i okres mikołajkowy to dobry czas, żeby dzielić się radością i ciepłem. Chciałyśmy, aby te dary powędrowały do seniorów, dlatego że ten czas, który poświęciłyśmy na ich przygotowanie jest dowodem na to, jak bliscy dla nas są ludzie i lubelscy seniorzy – zaznacza Augustyniak.

Dary dla seniorów przygotowała Agnieszka Nieznaj, Janina Brus, Anna Augustyniak i Ewa Indulska-Pikul. – Dołączy do nas jeszcze pani Marzena Bielecka – dodaje pomysłodawczyni akcji.

Przed Bożym Narodzeniem dary trafią również do niepełnosprawnych potrzebujących. – Chcemy przekazać ciepłe szaliki i czapki do Dziennego Ośrodka Adapcyjnego dla Dzieci i Młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną przy ul. Poturzyńskiej. Tam są podopieczni od 4 do 24 lat. Chcemy dla nich zrobić kilkadziesiąt czapek i szalików – zdradza Anna Augustyniak.

Fot. Materiały organizatorów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments