W nocy z 15 na 16 czerwca podpalono apartamentowiec przy Al. Racławickich 10. Inwestor przywidział nagrodę za wskazanie sprawcy. Przyczyną pożaru było umyślne podpalenie. Sprawca pożaru pozostawił po sobie ślady w postaci charakterystycznych obrazków namalowanych na ścianach budynku.

Powstający w centrum Lublina apartamentowiec Unia Art Residence stanął w płomieniach około godziny 3 w nocy. – Pomimo ogromnych kłębów dymu i ognia, uszkodzeniu uległy jedynie drewniane palety ze styropianem. Pozostała część budynku, jego konstrukcja oraz plac budowy pozostały nienaruszone. Jest to również zasługa wspaniałych strażaków, którzy szybko opanowali ogień – przeczytaliśmy w komunikacie inwestora.

– Nie potrafimy zrozumieć jego motywów działania, ani zaakceptować wyrządzonego aktu wandalizmu. Dołożymy wszelkich starań żeby jak najszybciej odnaleźć podpalacza i wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Za pomoc w zidentyfikowaniu osoby odpowiedzialnej za pożar oferujemy nagrodę w wysokości 10 000 zł. Zapewniamy pełną anonimowość i dyskrecję – zaznacza inwestor.

Takie rysunki miał pozostawić podpalacz.

Treść oświadczenia inwestora:

W nocy z 15 na 16 czerwca doszło do zapalenia się papy izolacyjnej oraz styropianu na dachu naszego budynku Unia Art Residence przy Al. Racławickich 10. Pomimo ogromnych kłębów dymu i ognia, uszkodzeniu uległy jedynie drewniane palety ze styropianem. Pozostała część budynku, jego konstrukcja oraz plac budowy pozostały nienaruszone. Jest to również zasługa wspaniałych strażaków, którzy szybko opanowali ogień. 
Przyczyną pożaru było umyślne podpalenie. Sprawca pożaru pozostawił po sobie ślady w postaci charakterystycznych obrazków namalowanych na ścianach budynku. Nie potrafimy zrozumieć jego motywów działania, ani zaakceptować wyrządzonego aktu wandalizmu. Dołożymy wszelkich starań żeby jak najszybciej odnaleźć podpalacza i wyjaśnić okoliczności zdarzenia.
Za pomoc w zidentyfikowaniu osoby odpowiedzialnej za pożar oferujemy nagrodę w wysokości 10 000 zł. Zapewniamy pełną anonimowość i dyskrecję. Załączamy również zdjęcia rysunków, które mogą pomóc w rozpoznaniu i ujęciu wandala. Bardzo prosimy o kontakt pod numerem +48 502 198 198, mailowo na adres info@unialublin.pl lub przez nasz fanpage na Facebook’u – Unia Art Residence.
Ten incydent w żadnym wypadku nas nie zatrzymuje i kontynuujemy prace zgodnie z harmonogramem. Dzisiaj możemy powiedzieć, że skończyło się na dużym strachu i niewielkich stratach”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments