Już w sobotę, 22 czerwca o godzinie 13 z zamojskiego Rynku Starego wystartuje Media World Cup Lubelskie 2019. W wyścigu zmierzą się przedstawiciele mediów. Czeka nas mnóstwo sportowych i turystycznych atrakcji. Są jeszcze miejsca.

W 4. edycji międzynarodowej imprezy wystartują dziennikarze z 20 krajów. W trakcie tegorocznej edycji Media World Cup uczestnicy zwiedzą Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie poznają historię i zwyczaje Lubelszczyzny. Podczas 5-godzinnej wycieczki rowerowej, goście będą mogli zapoznać się z trasami rowerowymi wokół Kazimierza Dolnego i Janowca, do którego przeprawią się promem linowym. Nie lada atrakcją będzie nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego oraz wąwozów lessowych, które przemierzą z pochodniami.

W ramach imprezy odbędą się zawody MTB rozpoczną się 21 czerwca o godzinie 14.00 na Rynku w Kazimierzu Dolnym. W zawodach udział wezmą dziennikarze reprezentujący redakcje z prawie 20 krajów, w tym liczna reprezentacja polskich mediów.

Jest jeszcze możliwość startu w otwartej kategorii dla wszystkich chętnych amatorów, którzy chcą zmierzyć się z grupą dziennikarzy. Start również odbędzie się na zamojskim Rynku Starym.

– Dzięki wsparciu organizacyjnemu i finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Polskiej Fundacji Narodowej i Polskiej Organizacji Turystycznej możemy zorganizować imprezę na najwyższym światowym poziomie. Jej głównym założeniem jest promocja Lubelszczyzny jako idealnego miejsca na aktywny wypoczynek dla turystów z całego świata – powiedział Piotr Kinicki, dyrektor biura prasowego Media World Cup Lubelskie 2019.

Najliczniejszą reprezentację narodową stanowić będą dziennikarze z Chin, którzy po raz trzeci wystąpią w imprezie. – Przyjeżdżamy ośmioosobową grupą, bo poziom organizacyjny poprzednich edycji Media World Cup był na najwyższym poziomie – powiedział Luo Tongyu, kapitan chińskiej reprezentacji.

W dotychczasowych trzech edycjach Media World Cup, wystartowało ponad 100 zawodników z 22 krajów. Najwięcej zwycięstw w poszczególnych kategoriach odnieśli reprezentanci mediów z Norwegii, Holandii, USA i Polski.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments