Podsumowanie naboru projektów do Budżetu Obywatelskiego 2025

0
83

216 projektów, w tym 133 dzielnicowe i 83 ogólnomiejskie, zgłosili mieszkańcy i mieszkanki Lublina do 11. edycji Budżetu Obywatelskiego. W ramach zakończonego naboru 186 wniosków wpłynęło elektronicznie, pozostałe w wersji papierowej. Każda z 27 dzielnic Lublina otrzymała propozycje projektów dzielnicowych i ma szansę na realizację pomysłów, dedykowanych tylko jej potrzebom. Na Budżet Obywatelski w 2025 roku Miasto przeznaczy 14,7 mln zł.

– Zakończyliśmy nabór do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dziękuję wszystkim, którzy od lat aktywnie i z zaangażowaniem wspierają poprawę jakości życia swojej najbliższej okolicy. Teraz przed zespołem oceniającym czas intensywnej pracy i weryfikacji wniosków. Projekty zakwalifikowane do głosowania muszą dotyczyć m.in. terenów miejskich i należeć do zadań własnych miasta – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Nabór projektów, podobnie jak w ubiegłym roku, trwał miesiąc – od 14 lutego do 14 marca. Regulamin Budżetu Obywatelskiego Lublina pozwala na składanie projektów dzielnicowych o wartości 400 tys. zł oraz ogólnomiejskich inwestycyjnych do wartości 1 mln zł i nieinwestycyjnych tzw. „miękkich” do 200 tys. zł. Aktualny etap, czyli weryfikacja i ocena wniosków zajmie około 3 miesiące. Wykaz wniosków zgłoszonych do 11. edycji Budżetu Obywatelskiego dostępny jest na stronie internetowej lublin.eu. Z początkiem wakacji poznamy listę projektów wraz z ich opisami, które zostaną poddane pod głosowanie.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października. Swój głos będzie można oddać na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments