Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie podsumowało kolejny rok swojej działalności. W ciągu całego roku Kuchnia Brata Alberta była otwarta przez 242 dni i wydała 63 000 gorących posiłków oraz blisko 10 tysięcy kubków z gorącą herbatą i kawą w zimowych miesiącach.

W minionym roku Bractwo Miłosierdzia przygotowało i przekazało osobom potrzebujących 1750 paczek z żywnością. Dodatkowo schronienie otrzymało 65 osób, które nie mają domu. Słodkie Paczki otrzymały również dzieci z okazji Dnia Dziecka i było ich 90. Dodatkowo, 18 dzieciaków z rodzin borykających się z trudną sytuacją życiową zorganizowano półkolonie.

Placówka zadbała również o tych, którzy potrzebowali leczenia. Bractwo pomogło w dofinansowaniu recept na zakup leków dla 93 osób, a także uruchomiło na ul. Zielonej trzy punkt bezpłatnej Terapii Uzależnień oraz Doradztwa Obywatelskiego.

Dwukrotnie Bractwo było również gospodarzem mobilnego punktu szczepień, w którym ponad 100 osób zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi. Paczki mikołajkowe otrzymało 110 dzieci. Osobom potrzebującym w ciągu całego roku przekazano około dwóch ton odzieży.

Niemal codziennie, przez cały rok placówka pomagała ludziom przychodzącym do Kuchni Brata Alberta stawiać czoła zwykłym codziennym trudnościom, ale też poważnym życiowym dramatom.

Fot. Zdjęcie archiwalne/ Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments